Zespół dwóch wielkich indywidualności – gitarzysty, żywej legendy polskiego rocka, oraz wokalisty o wielkiej charyzmie i niepowtarzalnym głosie. Najbardziej pozytywna grupa w Polsce rozbuja toruńską publiczność już w niedzielę w Lizard King.

Indios Bravos grają od 1997 roku. Zespół powstał z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha, wówczas ciągle jeszcze lidera grupy Hey. W nowym projekcie poszedł w stronę muzyki reggae, łącząc ją z rockiem, bluesem i elektroniką.W 1999 roku ukazała się pierwsza płyta grupy, Part One. Sukces przyniósł jej kolejny album, Mental Revolution z 2004 roku, zawierający hit Pom Pom. Formacja stała się jednym z czołowych przedstawicieli rodzimej regałowej sceny, w czym duża zasługa charyzmatycznego wokalisty, Piotra „Gutka” Gutkowskiego, znanego także ze współpracy z artystami hiphopowymi (m.in. Paktofoniką – gościnny występ na słynnej płycie Kinematografia – oraz Abradabem, z którym wylansował megahit Szyderap/Rapowe ziarno). W składzie obok Banacha i Gutka występują także Krzysztof Sak (gitara), Rysiek Łabul (bas) i Lech Grochala (instrumenty perkusyjne).

Renomę Indios Bravos ugruntowały albumy Peace! (2007), Indios Bravos (2009) i najnowszy Jatata (2013). Pochodzący z niego utwór Lubię to okazał się hitem na Liście Przebojów Trójki. Energetyczne występy Indiosów na żywo dokumentują także dwa albumy koncertowe.

Występ w klubie Lizard King (ul. Kopernika 3) rozpocznie się o 23 marca o 20.00 (otwarcie drzwi o 18.00) Bilety można nabywać bez wychodzenia z domu na stronie www.ticketpro.pl oraz w sieci salonów Empik i Media Markt na terenie całego kraju (30 zł). Egzemplarze kolekcjonerskie (30 zł) są tylko i wyłącznie w barze klubu Lizard King w Toruniu przy Kopernika 3 – codziennie od godziny 18:00. Na bramce w dniu występu będą od godz. 18:00 w cenie 35 zł.

[fot. Piotr Dłubak]