Od 8 do 15 maja odbywa się coroczny cykl imprez, który prowadzony jest w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.  „Zasmakuj w Bibliotece” to hasło tegorocznej XVII edycji. W tym roku jest ona wyjątkowa, ponieważ wszystkie wydarzenia odbywają się w przestrzeni internetowej.

Na stronach bibliotek nie zabraknie atrakcji, każdy czytelnik może wziąć udział w zwiedzaniu cyfrowych wystaw, wysłuchaniu i obejrzeniu ciekawych opowieści. Pojawił się także internetowy Quiz, w którym możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu. W ofercie wydarzenia znajdują się dwa autorskie spotkania (spotkanie autorskie z poetką, pisarką Barbarą Klicką i naukowcami Cezarym Obrachtem-Prondzyńskim oraz Krzysztofem Kordą) oraz otwarty warsztat wideo, poprzez który macie możliwość poznania sekretów tworzenia kolekcji wystaw w Omeka. Będzie można wybrać się także w podróż śladami miejsc pochodzenia zbiorów Biblioteki z kilku krajów europejskich.

Nie bez znaczenia jest hasło tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek – „Zasmakuj w Bibliotece” dlatego też nie zabraknie kulinarnych przepisów prezentowanych przez Bibliotekarzy BU.

Link do wydarzenia: https://www.bu.umk.pl/tydzien-bibliotek-2020?fbclid=IwAR2iHhTFOq58CFiPYEaK2nV66cxcr27MgNKdgWsaQLVCD1M5dJN8GHNA8GM