Latem nie można zapominać o właściwej ochronie przeciwsłonecznej. Długotrwałe, intensywne opalanie wysusza skórę i przyspiesza procesy starzenia, a także zwiększa ryzyko chorób nowotworowych. Promieniowanie UV bywa szkodliwe nie tylko w trakcie kąpieli słonecznych, ale też w czasie wielu codziennych czynności. Jak chronić skórę przed zgubnymi skutkami ekspozycji na słońce? Poznaj najlepsze metody.

Dobierz właściwy kosmetyk

Stosowane przez Ciebie kremy przeciwsłoneczne muszą mieć możliwie jak najwyższe filtry UV. Dzięki temu skutecznie ochronisz skórę przed szkodliwym działaniem słońca. Do ciała stosuj krem z filtrem minimum SPF 30, ale na twarz nałóż kosmetyk z wyższym faktorem. Pozwoli to zabezpieczyć cerę przed poparzeniami, przebarwieniami i uszkodzeniami słonecznymi, a zarazem uzyskać zdrową i naturalną opaleniznę. W kosmetykach ochronnych muszą znaleźć się filtry przeciwdziałające promieniowaniu UVA i UVB, czyli dwóm różnym rodzajom promieniowania odpowiedzialnym za uszkodzenia skóry.

Kosmetyki naturalne dostępne w sklepie Triny.pl.

Kosmetyki naturalne dostępne w sklepie Triny.pl.

Postaw na wodoodporne kremy

Jeżeli w czasie najgorętszej z pór roku wybierasz się nad morze czy jezioro, zabierz ze sobą kosmetyki przeciwsłoneczne o właściwościach wodoodpornych. W wodzie również jest się narażonym na działanie promieniowania – na głębokość jednego metra dociera 77% promieni UVA i ok. 50% UVB. Po kąpielach koniecznie osusz ciało ręcznikiem. Schnięcie na słońcu także grozi poparzeniami.

Naturalne kosmetyki przeciwsłoneczne

W kosmetykach przeciwsłonecznych stosuje się filtry chemiczne i mineralne – te drugie uchodzą za łagodniejsze i bezpieczniejsze dla skóry. Filtry chemiczne mogą z kolei powodować reakcje alergiczne i podrażnienia. Z tego powodu warto wybierać naturalne kosmetyki do opalania, zapewniające skuteczną ochronę przed promieniami UV. Zawierają one najczęściej neutralne filtry mineralne takie jak tlenek cynku i tytanu. Naturalne kosmetyki przeciwsłoneczne dostępne są w sklepie Triny. Znajdziesz tam preparaty bezpieczne dla organizmu i środowiska. W ofercie dostępne są nie tylko kremy z naturalnym filtrem przeciwsłonecznym, ale też olejki mogące wspierać ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Na stronie Triny kupisz m.in. olej z pestek malin, z marchewki i kiełków pszenicy, które dodatkowo pielęgnują i nawilżają skórę. Można wyszukać też ochronne pomadki z filtrami UV czy naturalne mgiełki do włosów zabezpieczające przed przesuszeniem. Wszystkie produkty dostępne w sklepie wyróżniają się znakomitą jakością, bezpiecznym składem oraz skutecznym działaniem, dlatego warto zdecydować się na naturalną pielęgnację z użyciem kosmetyków od Triny.

logo-1200-z

Triny.pl

 

Tych składników unikaj

W składzie kosmetyków do ochrony przeciwsłonecznej nie powinny znajdować się substancje mogące podrażniać skórę i przyczyniać się do alergii. Warto przede wszystkim wystrzegać się filtrów chemicznych o nazwach Ethylhexyl Methoxycinnamate, Homosalate, Benzophenone-3, Octocrylene, 4- Methylbenzylidene Camphor, Octyl Dimethyl PABA oraz Butyl Methoxydibenzoylmethane. Wspomniane składniki występują też pod innymi nazwami, dlatego przed udaniem się na zakupy warto sprawdzić, pod jakim hasłem mogą ukrywać się te potencjalnie drażniące substancje.

Odpowiednio aplikuj kosmetyki do ochrony przeciwsłonecznej

Kremy z filtrem przeciwsłonecznym nakładaj na skórę na ok. 30 minut przed wyjściem na słońce. To niezbędny czas, by składniki aktywne z kosmetyków ochronnych mogły wniknąć w skórę i zaczęły ją zabezpieczać. Jednorazowa aplikacja kremu czy balsamu nie ochroni Cię przez cały dzień. Kosmetyki nakładaj co 1,5-2 godziny i po każdym wyjściu z wody.

Latem, gdy słońce świeci najmocniej i najdłużej, nie możesz zaniedbywać ochrony przeciwsłonecznej. Oprócz stosowania wyżej opisanych sposobów na zabezpieczenie skóry, pamiętaj, by nakładać kosmetyki nie tylko podczas wyjść na plażę, ale też w trakcie spacerów, zakupów i innych sytuacji, gdy przebywasz na świeżym powietrzu.

[Artykuł sponsorowany]