W tym roku zagrają w Toruniu po raz trzeci. Byli na Afryka Reggae Festiwal, byli na Juwenaliach, a teraz zagrają nowy materiał w ramach Meteory Tour.

9 października ukazał się ich najnowszy krążek „Meteory”. Jak sami przyznają, album jest pełen wycieczek po muzycznych stylach, jednak łączy je reggaeowa pulsacja. To 12 piosenek, każda z nich opowiada inną historię, prowadzi własne życie. Całość będzie można usłyszeć na żywo już 14 listopada w klubie Dwa Światy. Czwarty album promuje drugi singiel „Ładuj”.

Zespół powstał w 2003 roku. Debiutował krążkiem „Jednosławo” w 2006 roku.  2009 r. to czas bardzo wysoko ocenianej, drugiej produkcji pt. „Salut”, z której pochodzą popularne numery jak „Bang Bang!”, „Salut” czy „Mam dość”. Ogromny sukces przyniosła trzecia płyta „Endorfina” wydana w 2012 roku. Dwukrotnie grupa brała udział w znanej polskiej trasie Punky Reggae Live. Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Teksty są bardzo osobiste, ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.

Kiedy: 14 listopada 2015, sobota godz. 20:00
Gdzie: klub DWA ŚWIATY ul. Ducha Św. 10/12
Bilety: 20 PLN – przedsprzedaż (dostępne codziennie w barze klubu), 30 PLN – w dniu koncert

[fot. Paula Gałązka]