Od poniedziałku, 4 maja, zgodnie z odgórnym postanowieniem otwarte zostaną obiekty sportowe na otwartej przestrzeni z limitem do sześciu osób. Które z obiektów należących do miasta będą do dyspozycji torunian?  

Orliki, boiska i korty tenisowe – to wszystko wkrótce będzie do naszej dyspozycji 

Mieszkańcy naszego miasta spragnieni są aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Najlepiej świadczyć może to ilu torunian decyduje się na spacery w lasach i parkach, jeździ na rowerach czy biega. Od najbliższego poniedziałku otwarte zostaną obiekty sportowe na otwartej przestrzeni. Obowiązywać będzie limit sześciu osób, a wszystko nadzorować będą animatorzy i opiekunowie. Urząd Miasta Torunia poinformował o tym, które z miejskich miejsc aktywności fizycznej zostaną otwarte. A będą to: 

a)     nadzorowane przez MOSiR – 8 „orlików” (ul. Polna 14a, Przy Skarpie 4, 63 Pułku Piechoty, ul. Rydygiera 1-7, ul. Bydgoska/Reja, Gagarina 19,Świętopełka15-25, Ugory 103-109) oraz stadion miejski przy ul. Bema, boisko piłkarskie i boisko do hokeja na trawie przy Szosie Chełmińskiej, boisko piłkarskie przy ul. Na Skarpie, Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. 63 Pułku Piechoty, Przystań Toruń, korty tenisowe Przy Skarpie. 

b)     16 „orlików” działających przy toruńskich szkołach, na podstawie opracowywanych przez dyrektorów placówek dziennych harmonogramów udostępnień, ogłoszonych 30.04. Br.

Na stronie Urzędu Miasta oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dostępny będzie harmonogram funkcjonowania obiektów. 

Inne boiska, place zabaw i siłownie zewnętrzne - pozostaną zamknięte  

W związku z brakiem możliwości kontroli liczby osób korzystających z innych obiektów, tj. pozostałych boisk, placów zabaw i siłowni zewnętrznych, pozostaną one w dalszym ciągu zamknięte.