Już 15 października, w Dworze Artusa, usłyszymy niewiarygodne połączenie poezji i subtelnych, lirycznych kompozycji okraszonych aranżacją… elektroniczną! A wszystko to za sprawą projektu Poświatowska/Radek. 

Poświatowska/Radek to nowy projekt Janusza Radka, który w niekonwencjonalny sposób przedstawia wiersze wybitnej poetki, Haliny Poświatowskiej. Piosenki są liryczne i subtelne, ale okraszone elektroniczną, oryginalną aranżacją. Elementy te tworzą spójną całość, która zachwyca słuchaczy! Janusz Radek, dobierając utwory do płyty, wybrał nie tylko wiersze pełne namiętności, ale także te filozoficzne, które skłaniają odbiorcę do głębokich przemyśleń.

Utwory, które znalazły się na płycie, nie były pierwszym zetknięciem się artysty z poezją Poświatowskiej. Janusz Radek już wcześniej tworzył piosenki w oparciu o wiersze poetki i właśnie to, a także pozytywny odbiór słuchaczy, było impulsem do stworzenia kolejnych. Dlaczego jednak właśnie ta poetka tak bardzo „przypadła do gustu” piosenkarzowi? Odpowiedź na to pytanie, możemy odnaleźć na oficjalnej stronie artysty:

„Jej poezja zastępuje mi iluzję medialną. Poezja jest szpicą intelektualną, językową. Ci którzy ją tworzą, to wizjonerzy, taka była też Halina Poświatowska. Stworzyła niezwykle uniwersalne, mam wrażenie, wiersze, które z jednej strony odrywają mnie od rzeczywistości, a z drugiej w wyjątkowy sposób ją tłumaczą. Wciąż sięgam po Poświatowską, bo jej wierzę. Czuję ponadto ogromną symbiozę mojej muzyki z jej wierszami. W moich utworach zawieram cząstkę tego jej ogromnego pragnienia.”

W Toruniu usłyszymy, m.in takie utwory jak: Wygięty w łuk, W twoich doskonałych palcach, Niebo płonie, Nie kocham nikogo, Nie mów że dotyk, Chciałbym cię… Nie zabraknie także wcześniej powstałych piosenek, chociażby, jednej z najbardziej charakterystycznych dla twórczości artysty: Kiedy umrę kochanie. W Dworze Artusa, tak jak i podczas całej trasy koncertowej, Januszowi Radkowi towarzyszyć będzie znany, m.in. z zespołu Püdelsi, Adam Drzewicki.

Janusz Radek w Toruniu – szczegóły wydarzenia:

Kto: Janusz Radek

Kiedy: 15 października, g. 18.00

Gdzie: Centrum Kultury Dwór Artusa

Bilety: normalny – 55 zł; ulgowy – 50 zł

Bilety dostępne są tutaj.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!