Pod koniec listopada Toruń odwiedzi artystka wyjątkowa. Trudno uwierzyć, że na polskiej scenie muzycznej jest obecna już 25 lat. Właśnie z powodu tego jubileuszu Kasia Kowalska wystąpi w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Kasia Kowalska pochodząca z podwarszawskiego Sulejówka debiutowała w 1994 r. albumem „Gemini”. Od tamtej pory wydała jeszcze dziewięć albumów długogrających. Artystka jest laureatką Fryderyków, Superjedynki na festiwalu w Opolu czy też MTV Awards dla najlepszego polskiego artysty.

Być może już mało kto pamięta, że Kasia Kowalska reprezentowała Polskę na konkursie Eurowizji. Stało się to w roku 1996. Przez lata poruszając się w popowej stylistyce potrafiła zachować niepowtarzalne rockowe brzmienie. To między innymi dlatego jej płyty pokrywały się złotem i platyną, nawet podwójną. Jej debiut został sprzedany w liczbie 400 tys. egzemplarzy. Ostatnia płyta „Aya” została wydana po 10 latach. Album przyczynił się do podwójnej nominacji artystki do Fryderyków. Podczas muzycznego podsumowania swojej bogatej działalności artystycznej, jaką jest przedłużona trasa „Kasia Kowalska 25″ na pewno nie zabraknie największych przebojów piosenkarki – „Prowadź mnie”, „To co dobre”, „Aya”, „Spowiedź”, „Antidotum” czy „Coś optymistycznego”.

Kiedy i gdzie?

Kiedy? 30 listopada 2019 r., godz. 18:00.

Gdzie? CKK Jordanki, Al. Solidarności 3.

Bilety: od 75 zł do 120 zł dostępne na biletyna.pl.