To pytanie zadają sobie toruńscy studenci od lat. I zazwyczaj odpowiedź jest jedna: tak. Niestety, wykonawcy co roku się zmieniają, a pogoda nigdy. Czy w tym roku możemy liczyć na choć trochę lepszą aurę?

Poniżej przedstawiamy prognozę pogody dla Torunia zaczerpniętą z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

CZWARTEK, 8.05
W dzień zachmurzenie małe, okresami wzrost zachmurzenia do umiarkowanego. Temperatura w okolicach 16-18 stopni, odczuwalna niestety o wiele niższa, kształtować się będzie na poziomie 12-13 stopni. Wiatr o sile 4-6 m/s. Ciśnienie 1005 hPa.

Na godzinę 20:00, czyli chwilę przed rozpoczęciem plenerowych koncertów juwenaliowych, zapowiadane są słabe opady deszczu. Temperatura spadnie do 15, a w nocy nawet 11 stopni (odczuwalna to 12, a nawet 8 stopni). Około 23:00 powinno przestać padać.

PIĄTEK, 9.05
Dzień
zapowiada się pochmurno, ze słabymi opadami deszczu aż do późnego popołudnia. Temperatura w granicach 12-15 stopni, jednak odczuwalna dużo niższa z powodu silnego wiatru, tylko około 6-8 stopni. Wiatr północny i północno-zachodni, o sile od 5 do 8 m/s. Ciśnienie 1004 hPa.

Godzina 20:00 przynieść powinna poprawę pogody. Nadal duże zachmurzenie, ale już bez opadów. Temperatura również trochę wyższa, około 14 (odczuwalnie 12) stopni. Około 1:00 w nocy spodziewane są już jednak słabe opady deszczu i silny wiatr, spadnie również odczuwalna temperatura do kilku stopni. Ale to właśnie wtedy przewidywany jest koncert Acid Drinkers, pewnie dlatego aura zamierza się do nich dopasować :)

SOBOTA, 10.05
Sobotni dzień
zapowiada się całkiem… pogodnie! Do południa możliwe zachmurzenie całkowite, ale od godziny 14:00 powinno być pogodnie, okresami możliwy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego. Temperatura od 11 nawet do 17 stopni (odczuwalne 5-12 z powodu wiatru o sile do 7 m/s). Ciśnienie 1003 hPa.

Na wieczór od godziny 20:00 przewidywane jest pogodne niebo, 14 stopni i słabszy wiatr (3 m/s). W nocy może być trochę bardziej pochmurno, ale nie powinniśmy spodziewać się opadów.

Toruńskie Juwenalia bez ulewy? Brzmi niewiarygodnie. A jednak… Oczywiście wszystko to są tylko prognozy, a jak wiadomo pogoda zmienną jest. Niemniej jednak trzymamy kciuki za ładną i ciepłą aurę podczas wielkiego studenckiego święta.

[fot. Angelika Plich]