W tym roku minie 10 lat od śmierci barda „Solidarności”. Poeta, kompozytor, pieśniarz – człowiek, który zapisał się na kartach historii i pozostanie w pamięci Polaków po wieczny czas. Tradycyjnie, w rocznicę urodzin artysty, Dwór Artusa zorganizuje koncert pamięci Jacka Kaczmarskiego. 

Utwory artysty brawurowo przypomni publiczności Mateusz Zagórski. Ten młody wokalista nie tylko wykonuje znane piosenki Jacka Kaczmarskiego, lecz również jest autorem muzyki do nieznanej muzycznie twórczości barda. Co ciekawe, wspomniany program zrealizował z krakowskim poetą Michałem Zabłockim (autor tekstów śpiewanych m.in. przez Czesława Mozila). Zagórski występuje na scenie z własnym akompaniamentem muzycznym od 17 roku życia, a współpracował już z takimi artystami jak Przemysław Gintrowski, Mirosław Czyżykiewicz czy zespół Czerwony Tulipan.

Wokalista ma wiele wspólnego z Jackiem Kaczmarskim. Z bardem łączy go udział w koncertach okolicznościowych o tematyce historycznej oraz związanych z obchodami rocznic ważnych dla Polski wydarzeń. Kilka lat temu wokalista wziął udział w imprezach organizowanych przez Fundację Jacka Kaczmarskiego. Mateusz Zagórski uznawany jest za jednego z najlepszych wykonawców piosenek pieśniarza.

W Dworze Artusa wokalista zaprezentuje utwory Kaczmarskiego oraz niedawno zmarłego Przemysława Gintrowskiego.

Koncert odbędzie się 22 marca o godzinie 18. Bilety: normalny – 20 złotych, ulgowy – 15 złotych. 

 

[Fot. strona Mateusza Zagórskiego]