Aktualizacja: 30 czerwca Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu odwołała wprowadzony 23 czerwca tymczasowy zakaz kąpieli w jeziorze w Kamionkach Małych ze względu na wykryte w wodzie zanieczyszczenia. Na ten moment woda w Zalesiu, Chełmży i Osieku spełnia wytyczne, aby nazwać ją można „odpowiednią do kąpieli”.

Uczniowie już dzisiaj rozpoczynają upragnione wakacje. Z kolei studenci niebawem będą mogli usunąć wszystkie zdjęcia notatek z telefonu, bo sesja egzaminacyjna również dobiega końca. Dla wszystkich spragnionych słońca, ciepłego piasku i kąpieli w jeziorze toruńskie MZK przygotowało coś specjalnego.

Już od soboty, 24 czerwca 2017r., do kąpieliska w Kamionkach kursować będzie specjalna linia sezonowa nr 62. Autobusy będą odjeżdżały z przystanku Odrodzenia (przystanek linii nr 12, 14 i 28) i zatrzymywać się będą na przystankach: Warneńczyka, Kościuszki, Kozacka, Polna oraz – poza Toruniem – na przystankach: Papowo Toruńskie-Osieki, Łysomice, Papowo Toruńskie, Gostkowo, Turzno i Kamionki Małe. A zatem nie tylko mieszkańcy Torunia, lecz także okolicznych miejscowości będą mogli odwiedzić Kamionki i bez trudu dojechać nad tamtejsze jezioro autobusem miejskim.

Co ważne – na linię sezonową nr 62 nie obowiązują bilety miesięczne. Jednak, co prawdopodobnie ucieszy wszystkich chętnych na wakacyjnych odpoczynek, opłata za przejazd wyniesie tyle, ile kosztuje jednorazowy bilet 30-minutowy w granicach miasta. Za bilet normalny zapłacimy 2,80zł, natomiast za ulgowy – 1,40zł.

Już teraz zaplanujcie swój wyjazd do kultowego kąpieliska w Kamionkach. Możecie polepszyć swoje umiejętności pływackie, pospacerować po okolicznym lesie czy zjeść coś smacznego w tamtejszych knajpkach. Pamiętajcie o tym, że wstęp na plażę w Kamionkach jest płatny.

Godziny odjazdu autobusów

Godziny odjazdu autobusu z przystanku Odrodzenia: 9.00, 10.00, 11.00, 15.30, 16.30 i 17.30 (od poniedziałku do niedzieli)
Godziny odjazdu autobusu z Kamionek: 10.00, 11.00, 12.00, 16.30, 17.30 i 18.30 (od poniedziałku do niedzieli)

Dobra wiadomość dla wszystkich łaknących słońca jest taka, że linia nr 62 będzie kursować aż do 31 sierpnia.

[fot. Piotr Raczkowski]