Jak wiadomo Toruń jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Wiedzą to nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. A konkretnie – kangur.

Wczorajszej nocy na ulicy Broniewskiego, nieopodal centrum handlowego Toruń Plaza, ku zdumieniu naocznego świadka, skakał kangur. Stanowił on pewne niebezpieczeństwo dla ruchu i po wezwaniu odpowiednich służb został on złapany. Torbacz wyszedł z wycieczki bez szwanku.

Pod tym adresem znajdziecie filmik z kangurzej wycieczki: https://www.facebook.com/groups/ogloszenia.torun/permalink/644388415714710/.

W dalszym ciągu na wolności pozostaje drugi kangur. Jego obecne miejsce pobytu nie jest znane. Straż miejska apeluje o udzielenie informacji w wypadku spostrzeżenia niespotykanego turysty pod numerem 986.

Skąd kangury w centrum miasta? Są one podopiecznymi przedszkola Jagoda w Górsku, podtoruńskiej miejscowości. Kierownik placówki poinformował o ucieczce dwóch ciekawskich zwierzaków.

Trzymamy kciuki za bezpieczny powrót drugiego kangura do domu i jednocześnie mamy nadzieję, że miasto spodobało się zwiedzającym.

[Fot. Flickr.com/ Creative Commons by Allie_Caulfield]