Przed nami kolejna, już III Gala Copernicana, czyli Uniwersytecka Gala Charytatywna – impreza, która cieszy się dużą popularnością wśród studenckiej społeczności! Wydarzenie organizowane jest przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Niezależne Zrzeszenie Studentów, a także organizację charytatywną Fabryka Dziecięcych Marzeń.

Przed nami III Gala Copernicana!

Gala Copernicana to impreza, której celem jest pomoc charytatywna. Jest to zarazem plebiscyt, który polega na tym, że studenci i pracownicy toruńskiej uczelni wyłaniają liderów i inicjatywy akademickiej społeczności, które są warte uwagi.

Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku, można nadsyłać propozycje osób lub inicjatyw, które zasługują na wyróżnienie w jednej z ośmiu kategorii: najlepszy wykładowca, najlepszy sportowiec, dziekanat przyjazny studentom, najlepsza organizacja studencka, najlepsze koło naukowe, wzór studenta, wzór doktoranta i studencki projekt. Na zgłoszenia kandydatur do statuetek „Gali Copernicana” organizatorzy czekają do 7 marca (23:00). Tutaj odnajdziecie link do nadsyłania zgłoszeń. Internauci będą mogli oddać swój głos na zgłoszone propozycje od 17 marca (12:00) do 21 marca (12:00).

Podczas uroczystości, a zarazem podczas finału III Gali Copernicana, która będzie miała miejsce 24 marca w Auli UMK, nie tylko zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców głosowania, ale odbędą się także licytacje, których dochód zostanie przekazany na wsparcie Toruńskich Domów Dziecka. Podsumowaniem wydarzenia będzie koncert gwiazdy wieczoru, którą poznamy już niebawem!

Pod tym linkiem zobaczycie naszą relację z pierwszej edycji Uniwersyteckiej Gali Charytatywnej!