Legendarna alternatywno-rockowa formacja Komety powraca do Torunia. Zespół wystąpi 22 marca w klubie Dwa Światy.

Komety aktualnie występujące jako trio w składzie Lesław (wokal, gitara, teksty) – Arkus (perkusja) – W. Szewko (bas) słyną z przebojowego połączenia punk rocka, rockabilly, rock & rolla oraz oldschoolowego popu. Piosenki śpiewane przez Lesława charakterystycznym głosem wyróżniają także mocno zakorzenione w realiach stolicy teksty, trafiające do wrażliwców, którzy mają problemy z odnalezieniem swojego miejsca w życiu. Zespół powstał w 2002 roku, założony przez Lesława i Arkusa, wówczas gitarzystę i perkusistę warszawskiej formacji Partia. Nazwa grupy po raz pierwszy pojawiła się w filmie Przemysława Wojcieszka „Głośniej od bomb”, gdzie jej członkowie zagrali… samych siebie. W 2003 roku, po rozwiązaniu Partii Komety zadebiutowały albumem, zatytułowanym po prostu nazwą grupy. Formacja w dorobku ma już 5 longplayów, które uzupełniają anglojęzyczna wersja płyty Akcja V1, kompilacja The Story Of Komety i koncertówka Złoto Azteków (jego tytuł nawiązuje do popularności, jaką Komety zdobyły… w Meksyku). Ostatni jak dotąd album Lesława i paczki, pt. Paso Fino, ukazał się w marcu ubiegłego roku. Pochodzą z niego hity Nie mogę przestać o tobie myśleć i Bal nadziei.

Supportem Komet przed toruńskim występem będzie zespół Radioaktywny Świat. Koncert odbędzie się w klubie Dwa Światy (ul. Ducha św. 10/12) 22 marca o godzinie 19.30. Bilety w cenie 20 zł (przedsprzedaż) i 25 zł (w dniu koncertu).

Zapraszamy do lektury wywiadu z Lesławem, który przeprowadziliśmy po ostatnim koncercie Komet w Toruniu w kwietniu ubiegłego roku [klik].