Jak będzie wyglądać komunikacja podczas Bella Skyway Festival? Pojawią się dodatkowe kursy niektórych linii. Zmotoryzowani mogą liczyć na parkingi buforowe.

Dla osób przybywających na festiwal samochodami przygotowanych zostanie 5 parkingów buforowych:

 • CENTRALNY CMENTARZ KOMUNALNY – Grudziądzka/Celnicza: dojazd z kierunku Gdańsk drogą krajową 91
 • UNIWERSYTET – Gagarina – pętla tramwajowa: dojazd z kierunku Unisław
 • MOTOARENA – Pera Jonssona: dojazd z kierunku Bydgoszcz-Fordon
 • CENTRUM TARGOWE „PARK” – Szosa Bydgoska: dojazd z kierunku Bydgoszcz-Fordon
 • PLAC CYRKOWY – Przy Skarpie: dojazd z autostrady A1 oraz kierunków Poznań i Włocławek

  Cena biletu parkingowego wyniesie 5 zł. Co ważne, zakupiony bilet wraz z paragonem będzie uprawniał do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej dla max. 5 osób od godz. 18:00 do godz. 01:00 na liniach autobusowych nr 12, nr 14 i „BSF” oraz tramwajowych nr 1, nr 5, nr 8 i nr 9.

  Komunikacja podczas Bella Skyway Festival – zamknięte ulice

  Dla ruchu zostanie zamknięta ul. Wały gen. Sikorskiego oraz al. Solidarności. Od godz. 19:00 zamknięte będą również niektóre ulice starówki: Fosa Staromiejska, Plac Teatralny, Podmurna, Szewska, Most Pauliński, Franciszkańska, Panny Marii, Piekary, Różana, Rynek Staromiejski, Szeroka, Ducha Świętego, Kopernika, Rabiańska, Żeglarska, Pod Krzywą Wieżą, Bankowa, Szczytna, Strumykowa, Królowej Jadwigi, Przedzamcze a także do ul. Ciasnej – Łazienna i Mostowa oraz Wielkie Garbary do ul. Ślusarskiej. Mapkę z zamkniętymi dla ruchu ulicami możecie zobaczyć tutaj.

  Komunikacja podczas Bella Skyway Festival – zmiany w kursowaniu autobusów

  Zmienią się zarówno trasy autobusów, jak i przystanki niektórych linii (w związku z zamkniętymi ulicami). A zatem w godzinach 19:00-00:20:

  – autobusy linii 10, 20,27, 31 i 32 w kierunku Wrzosów i os. Koniuchy będą się zatrzymywać na Szosie Chełmińskiej, za skrzyżowaniem z ulicą Odrodzenia (nie zaś na al. Solidarności), natomiast w kierunku przeciwnym na ul. Czerwona Droga (przy Cinema City)
  – autobusy linii 12, 13, 14, 22 i 31 w kierunku os. Na Skarpie będą się zatrzymywać na ul. Odrodzenia (nie zaś na al. Solidarności), a w kierunku przeciwnym na ul. Czerwona Droga (przy Cinema City)
  – autobusy linii 21, 30 i 35 w obu kierunkach pojadą ul. Uniwersytecką i zatrzymywać się będą obok Miejskiej Przychodni Specjalistycznej
  – autobusy linii nocnych 01 i 03 jadące w kierunku Podgórza i Czerniewic będą się zatrzymywać na przystanku przy ul. Czerwona Droga (przy Cinema City), a w kierunku przeciwnym przy ul. Odrodzenia.
  – autobusy linii 52 ominą przystanki al. Solidarności i Uniwersytecka. Zamiast do al. Solidarności dojadą do przystanku Odrodzenia.

  Dodatkowe kursy autobusów

  21-26 sierpnia (wtorek-niedziela) odbędą się dodatkowe kursy linii 10, 11, 27, 30 i 52. Szczegóły znajdziecie tutaj. Natomiast na 24 i 25 sierpnia (w sobotę i niedzielę) zaplanowane są dodatkowe kursy linii 27 i 30.
  Przypominamy, że tegoroczna edycja Bella Skyway Festival potrwa od 21 sierpnia do 26 sierpnia (wtorek-niedziela). Instalacje i projekcje będzie można podziwiać od godz. 20:30 do godz. 24:00.

  Jedna z atrakcji będzie płatna. Pokaz „Laser symphony” zostanie zaprezentowany na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Bilet w cenie 20 zł będzie można zakupić przed wejściem. Wstęp dla dzieci do 7 lat będzie bezpłatny.