Koncert często kojarzy nam się z całą feerią barw – począwszy od oświetlenia, poprzez rozbudowaną scenografię, na kolorowych strojach skończywszy. A co powiecie na Koncert w Ciemności?

Muzykę nie tylko słyszymy. Zwykle czujemy ją też i widzimy. Co by się stało, gdyby wyłączyć jeden z tych zmysłów? Czy odbieralibyśmy dźwięki inaczej, gdybyśmy na jakiś czas zapomnieli o zmyśle wzroku? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć ARTur, czyli Artur Sychowski.

Kim jest Artur Sychowski?

To pianista urodzony w 1995 w Wejherowie. Przygodę z grą na fortepianie rozpoczął, gdy miał zaledwie 4 latka. Mimo młodego wieku występował na scenach w wielu krajach m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Rosji, Niemczech, Francji, czy we Włoszech. Pianista koncertował także w Polsce. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. Sychowski uwielbia improwizację i niekonwencjonalne pomysły. Jednym z nich jest Koncert w Ciemności.

Młody muzyk zagra Koncert w Ciemności

Podczas koncertu odbywającego się w Dworze Artusa w Toruniu publiczność będzie mogła doświadczać muzyki, słuchając jej z wręczonymi wcześniej opaskami na oczach. Dzięki temu możliwa będzie pełna koncentracja na dźwięku. Co ciekawe, wszystkie występy ARTura oparte są na tej samej idei, ale każdy z nich jest inny.

KIEDY: 7 grudnia 2018 (piątek), godz. 19:00
GDZIE: Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski
BILETY: Bilety w cenach 30 zł normalny, 25 zł ulgowy dostępne online

Już niebawem na naszym fanpage’u będziecie mogli zgarnąć wejściówki na ten niezwykły koncert.
[fot. Wydarzenie na Facebooku]