Młodzi, utalentowani, pewni siebie – muzyczną scenę w klubie Od Nowa po raz kolejny przejmą uczestnicy projektu Koncertowa Fala. Po zakończeniu ubiegłorocznej edycji organizatorzy postanowili zainicjować kolejną odsłonę wydarzenia. Klub znowu rozbrzmi dźwiękami studenckiej muzyki, a jako pierwszy słuchaczy rozrusza zespół Funkologia.

Funkologia to kapela z Torunia. Nowoczesna, nietypowa, zaskakująca na każdym kroku – tak określają ją jej najwięksi sympatycy. Czwórka muzyków przedstawia się jako lekarze Prywatnej Praktyki Muzycznej, a swoją twórczością próbują uzdrowić polską muzykę popularną. W działaniach tych wspiera ich pojawiający się na scenie Ninja, dzielnie kibicuje także spore grono fanów, czekające przed każdym koncertem. Muzycy z Funkologii eksperymentują na funku, nie boją się jednak również innych gatunków muzycznych. Swoją groove’ującą terapią starają się dotrzeć tam, gdzie nie udaje się to konwencjonalnej medycynie. Z widocznymi sukcesami! Młodzi artyści mogą już pochwalić się sporą ilością nagród. Wśród nich znalazł się m.in. tytuł „Nadziei Roku” przyznawany w plebiscycie „Toruńskie Gwiazdy 2015”.

Na scenie w klubie Od Nowa Funkologia zaprezentuje się w ramach tegorocznej odsłony projektu Koncertowa Fala. Jego organizatorem jest akademicka rozgłośnia Radio Sfera, której członkowie, w ciągu minionego roku akademickiego, zdołali wypromować kilka początkujących kapel studenckich. Funkologia wystąpi 28 stycznia o godz. 20:00, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

[fot. materiały prasowe]