Młodzi, ambitni, bardzo utalentowani – wśród studentów UMK nie brakuje przyszłych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Szansą dla nich okazał się projekt Koncertowa Fala zorganizowany przez Radio Sfera – jedyną w Toruniu rozgłośnię akademicką. Po koncertach na klubowej scenie przyszła jednak pora, aby utwory uczestników rozbrzmiały także w naszych domach!

Koncertowa Fala to cykl comiesięcznych koncertów organizowanych w klubie Od Nowa. W trakcie roku akademickiego 2014/2015 na scenie zdołało wystąpić aż osiem kapel, reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne. Wśród wykonawców znaleźli się wielbiciele reggae, rocka oraz muzyki elektronicznej. Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń radiowcy wybrali najciekawsze zespoły, dbając jednak o to, aby każdy z nich spełniał parę podstawowych warunków. Zespół musiał m.in. posiadać w swoim repertuarze przynajmniej kilka utworów, a w składzie kapeli – co najmniej jednego studenta lub absolwenta UMK.

Ekipa radiowców z Radia Sfera zadbała o to, aby wszystkie występy zostały zarejestrowane w systemie wielośladowym, a następnie zmiksowane i zmasterowane. Efektem kilkuset godzin pracy jest płyta, której wydanie zostało sfinansowane przez fundację Amicus Universitatis Nicolai Copernici. – Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się to zorganizować. Przedsięwzięcie było naprawdę duże, ale efekt bardzo satysfakcjonujący. – zapewnia Bartosz Chodorowski, red. nacz. Radia Sfera UMK. – Dzięki tej płycie mamy pewność, że występy z roku akademickiego 2014/2015 nie przepadną, co zdarzało się w przeszłości. Ludzka pamięć jest ulotna, a zespoły pojawiają się i znikają.

Na scenie klubu Od Nowa zagrali: Gribojedow, The Fellowship of Disco, Diuna, Menace, Gravity, Sztokholm, CT Tones, Blackberry Hill. Każdy z zespołów wybrał dwa utwory, które już teraz będziecie mogli usłyszeć na płycie. Do każdego z krążków dołączona została także książeczka z najważniejszymi informacjami o zespołach. Dzięki niej ci, którzy przegapili okazję poznania artystów „na żywo”, będą mogli zapoznać się z szczegółami ich twórczości.

Płyta będzie dostępna nieodpłatnie dla wszystkich zainteresowanych w Radiu Sfera, Centrum Promocji i Informacji UMK, Fundacji Amicus oraz w klubie Od Nowa.

UWAGA! Koncertowa Fala będzie kontynuowana od stycznia. Zespoły zainteresowane występem mogą nadsyłać swoje zgłoszenia na adres: kontakt@sfera.umk.pl. W zgłoszeniu powinna znaleźć się notka o zespole oraz co najmniej 2 utwory z autorską twórczością. Pierwszeństwo przy wyborze mają zespoły w skład których wchodzi co najmniej jeden student lub absolwent UMK.

[fot. materiały prasowe]