Lipiec w Centrum Kulturalno – Kongresowym w Jordankach stoi pod znakiem festiwali. Sprawdźcie szczegóły każdego z nich.

  • Rock of Poland – Symphonica

Koncert odbywa się w ramach 22. Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura. To multimedialne widowisko dla wszystkich fanów polskiego rocka lat 80. W programie znalazły się takie hity jak „Kocham Cię jak Irlandię”, „Nie pytaj o Polskę” czy „Autobusy i tramwaje”. Twórczość kultowych zespołów zostanie zaprezentowana w niezwykłej oprawie wprowadzającej w klimat tamtych niepokornych lat.

Kiedy i za ile? 7 lipca (sobota), godz. 20:00. Bilety w cenie 50 zł do nabycia na stronie internetowej TOS oraz w kasie CKK Jordanki.

 

  • Song Of Songs Festival 2018

 

 

To jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Europie. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1998 roku. W to lato na scenie plenerowej CKK Jordanki pojawią się zarówno artyści z Polski, jak i zagraniczne gwiazdy, chociażby Joshua Aaron.

Kiedy i za ile? 13-14 lipca, godz. 18:00, wstęp wolny

  • IX Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

Pierwszego dnia Festiwalu miłośnicy piosenki filmowej będą mogli obejrzeć musical Tima Rice’a i Andrew Lloyda Webbera „Jesus Christ Superstar” w wykonaniu Teatru „Rampa”. Drugi dzień to przegląd konkursowy. Wykonawców oceniać będą: Krzesimir Dębski (kompozytor muzyczny, dyrygent), Aniela Hebel-Szmak (międzynarodowy sędzia łyżwiarstwa figurowego), Magdalena Wojewoda-Mleczko (dyrektor muzyczny RMF Classic), Jakub Wocial (Teatr „Rampa”), Bogusław Nowicki (ZAiKS). W koncercie galowym poprowadzonym przez aktora Kacpra Kuszewskiego i aktorkę scen krakowskich Magdalenę Grąziowską wystąpią: Agata Bykowska, Karolina Micor (laureatka edycji Festiwalu z 2016 r.), Emose Uhunmwangho, Michalina Łabacz, Emilia Komarnicka-Klynstra, Redbad Klynstra-Komarnicki oraz Jakub Wocial. Towarzyszyć im będą także laureaci Przeglądu Konkursowego, Łódzka Orkiestra Smyczkowa PRIMUZ pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, sekcja muzyczna Piotra Dąbrowskiego, duet taneczny Teatru „Rampa”.

Kiedy i za ile?

I dzień Festiwalu: 19 lipca, godz. 19:00. Bilety w cenie 80 zł na sektory I,II i III oraz za 60 zł na sektory IV, V, VI – są dostępne w serwisie Bilety24.pl oraz w kasie CKK Jordanki (al. Solidarności 1-3) czynnej od wtorku do soboty w godzinach: 13:00 – 19:00.

II dzień Festiwalu: początek Konkursu o 20 lipca o godz. 14:00.

III dzień Festiwal: Koncert Galowy rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety w cenie 40 zł nabyć można przez portal Bilety24.pl oraz w kasie CKK Jordanki przy al. Solidarności 1–3 od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00.

[Fot. Angelika Plich]