Różnorodność. Tak można opisać to co dzieje się w Jordankach w październiku. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

Kortez

Kortez wraca do Torunia. Trasa koncertowa HEJ WY ma, według organizatorów, retrospektywny charakter. Można się więc spodziewać utworów wybranych spośród całej dyskografii popularnego muzyka. Być może usłyszymy też dwa nowe utwory, które zostały nagrane na najnowsze wydawnictwo Korteza pt. Mini Dom. W Toruniu gościnnie wystąpią również Panieneczki.

Kiedy i za ile? 2 października, godz. 19.00; bilety 79 zł (strefa C), 99 zł (strefa B), 129 zł (strefa A)

Grażyna Brodzińska i goście

Muzyczna aleja gwiazd to koncert, który przeniesie nas w  świat najsłynniejszych utworów operetkowych, musicalowych i przebojów z całego świata. Usłyszymy m. in. Usta milczą, dusza śpiewa, Skrzypek na dachu, czy New York, New York. Pani Brodzińskiej towarzyszyć będą Janusz Kruciński oraz skrzypek Bogdan Kierejsza.

Kiedy i za ile? 6 października, godz. 19.00; bilety w cenie  55 | 75 | 90 | 110 | 130 zł.

Złote Miotły 2018 – Koncert Galowy

Złote Miotły to cykliczna gala organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury już od 2004 roku. Artyści z Korporacji Tanecznej BABY JAGI zagrają swój koncert, a najbardziej wyróżniający się spośród tancerzy zostaną nagrodzeni statuetkami, które wręczy prezydent Torunia, Michał Zaleski.

Kiedy i za ile? 7 października. godz. 17.00; bilety w cenie 20 zł.

Duch Ognia – Festiwal Siły Natury

Koncert „Duch Ognia” realizowany w ramach Festiwalu Siły Natury – „Moc Ognia” to koncert symfoniczny, którego repertuar przygotowany został w taki sposób, by wprowadzić widzów w świat dźwięcznego i żywiołowego ognia. W czasie jego trwania, premierowo zostanie zaprezentowany Phoenix, który wykonany będzie na marimbie w towarzystwie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Kiedy i za ile? 12 października, godz. 19.00; bilety: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy.

Michał Szpak – Dreamer Tour

Jeden z najbardziej charakterystycznych polskich wokalistów odwiedzi Jordanki aby promować swoją najnowszą płytę. Dreamer to drugi album Szpaka, pierwszy album pt. Byle Być Sobą pokrył się platyną.

Kiedy i za ile? 14 października, godz. 19.00; bilety w cenie: 60 | 80 | 100 | 120 | 130 zł.

Pejzaż bez Ciebie – Zbigniew Wodecki – konkurs

Festiwal Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie” to przedsięwzięcie artystyczne, którego celem jest przypominanie o twórczości tych gwiazd polskiej sceny muzycznej, których nie ma już pośród nas. Festiwal odbywa się nieprzerwanie od 2005 roku w województwie kujawsko-pomorskim. W tym roku Festiwal poświęcony będzie Zbigniewowi Wodeckiemu. Zwycięzca konkursu otrzyma 20.000 złotych oraz wystąpi na koncercie galowym, który odbędzie się dzień później i będzie transmitowany w późniejszym czasie w Telewizji Polskiej.

Kiedy i za ile? 17 października, godz. 17.00; wstęp wolny (zaproszenia do odbioru w kasie CKK Jordanki).

Pejzaż bez Ciebie – Zbigniew Wodecki- koncert galowy

Koncert mający na celu uczczenie pamięci Zbigniewa Wodeckiego. Na gali wystąpią m.in. Andrzej Krzywy, Małgorzata Kożuchowska czy Olga Bończyk. Gala będzie transmitowana w TVP na początku listopada.

Kiedy i za ile? 18 października, godz. 17.00; bilety od 70 zł.

OGNISTE ŚWIATY | Festiwal Siły Natury

Koncert fortepianowy G-dur skomponowany przez Maurice’a Ravela jest dziełem pełnym życia i energii. Swoim tempem i melodycznością przypomina nam wszystkie beztroskie chwile, które spędzamy przy ogniskach z bliskimi nam ludźmi, ciesząc się życiem i danym momentem.

Kiedy i za ile? 19 października, godz. 19.00; bilety ulgowe 30 zł, normalne 40 zł.

Tofifest – koncert otwarcia

Już po raz trzeci festiwalowi będzie towarzyszył koncert muzyki filmowej. Wystąpią na nim: Wojciech Waglewski – chodząca legenda polskiej muzyki, Ania Rusowicz – artystka żonglująca gatunkami i inspiracjami, oraz zespół Tulia, który zasłynął folkowymi wersjami piosenek Depeche Mode czy Dawida Podsiadło. Wszystko koordynował będzie producent i kompozytor Steve Nash.

Kiedy i za ile? 20 października, godz. 19.00; bilety 60/70 zł.

Tofifest – koncert zamknięcia

Tofifest zakończy się tak jak się rozpoczął – muzyką filmową. Tym razem na scenie Jordanek wystąpią: Gaba Kulka, Ten Typ Mes, Justyna Święs oraz Busłav. Nad wszystkim czuwał będzie Bartek Staszkiewicz. Usłyszymy utwory z filmów Andrzeja Wajdy, czy Marii Sadowskiej, a także muzykę filmową z lat trzydziestych i czterdziestych.

Kiedy i za ile? 27 października, godz. 19.00; bilety 40/50zł.

Mela Koteluk Migawka

Po dwuletniej przerwie od koncertowania Mela Koteluk wraca na scenę i zapowiada kolejny etap swojej muzycznej drogi. W listopadzie, cztery lata od premiery drugiego platynowego albumu pt. „Migracje” ukaże się trzecia płyta artystki. Przedpremierowe wykonania utworów Mela zaprezentowała podczas kilku wybranych letnich Festiwali – m.in Orange Warsaw Festival i Męskie Granie, gdzie zostały fantastycznie przyjęte przez publiczność.

Kiedy i za ile? 30 października, godz. 20.00; bilety w cenie: 79 zł (strefa D), 99 zł (strefa C), 129 zł (strefa B), 149 zł (strefa A) [miejsca siedzące]