Październik w Dwóch Światach po wakacyjnej przerwie zapowiada się bardzo intensywnie. Zobaczcie, jakie koncerty odbędą się w piwnicy lokalu przy ul. Ducha Świętego.

Fertile Hump (nowa płyta!), shishi [LT]

Garażowe granie z „czymś pomiędzy bluesem a punkiem. Warszawskiemu zespołowi towarzyszyć będzie damskie trio z Litwy shishi, które już miało okazję zagrać w Toruniu podczas festiwalu NADA. Fertile Hump koncertem w Dwóch Światach promować będzie swój najnowszy, trzeci już, album „Kiss Kiss Or Bang Bang” (tu możecie ją odsłuchać na Bandcampie).

Kiedy i za ile? 5 października (piątek), godz. 20:00. Bilety dostępne w przedsprzedaży w cenie 20 zł na stronie goout.net oraz w barze klub i za 25 zł w dniu koncertu.

Welicoruss /RU/, Valkenrag /PL/ – Toruń / + Eteritus /PL/

Welicoruss – zespół z Rosji mieszkający w Czechach – gra symfoniczny black metal, oparty w sferze lirycznej o mitologię północy i uwielbienie natury. Tego dnia w Dwóch Światach zagrają także Eteritus (przebojowość połączona z ciężkim graniem) z Torunia i Valkenrag (odwołujący się do skandynawskiej mitologii) z Tomaszowa Mazowieckiego.

Kiedy i za ile? 7 października (niedziela), godz. 19:00. Bilety dostępne na kupbilecik.pl w cenie 30 zł.

Major SPZ

Reprezentant szczecińskiego ulicznego rapu ma już za sobą współpracę z Paluchem. Po dwóch „nielegalach” przyszedł czas na pełnoprawny „Towar”, który usłyszeć będzie można na koncercie.

Kiedy i za ile? 12 października (piątek), godz. 20:00. Bilety dostępne na crave.com.pl w cenie, sprzedaż stacjonarna zostanie uruchomiona wkrótce. I pula – 25 zł, II pula – 30 zł, w dniu koncertu – 35 zł, bilet VIP (bilet, podpisana autograf i plakat, pakiet wlepek, wejście poza kolejką i uczestnictwo w próbie dźwięku) – 150 zł.

Ogólnopolska impreza taneczna z muzyką Depeche Mode

Co tu dużo mówić. Dobra zabawa nie tylko dla depeszowców gwarantowana. Będą wyświetlane teledyski, będą konkursy i o północy Pimpf. Zagra także z minikoncertem Black Velvet. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy w naszym artykule.

Kiedy i za ile? 13 października, godz. 21:00. Wstęp wolny.

Legendarny Afrojax

„Słowa ostre i brudne jak igła od wielorazowej strzykawki. Złoty kameleon na srebrnym koniu” – czego można oczekiwać po takich słowach? Sami nie wiemy, więc nienajgorszym pomysłem jest zapoznanie się z tym raperem, który w dorobku ma nawet wygranie, i to całkiem na poważnie, wygraną odcinka „Jeden z dziesięciu”.

Kiedy i za ile? 21 października (niedziela), godz. 19:00. Bilety dostępne na goout.net w cenie 15 zł (w pierwszej puli) lub 25 zł.

Lady Strange, Exist, Starting Over, Wonderlust | LTD tour

Połączenie starych brzmień hard-rockowych z młodzieńcza werwą i zapałem – tak można opisać Lady Strange. Obok warszawskiego zespołu pojawią się także toruńskie Exist oraz Starting Over a także Wonderlust.

Kiedy i za ile? 26 października (piątek), godz. 19:00. Bilety w cenie 20 zł dostępne w klubie.

Beyond the Pleasure (UKR) + Tiberius

Beyond the Pleasure ma za sobą już nominację do jednej z ukraińskich nagród metalowych. W Dwóch Światach kijowski zespół będzie promował epkę „Take Me Back To Hell”. W podróży do piekieł pomagać będzie bydgoski Tiberius łączący death metal z muzyką progresywną i core.

Kiedy i za ile? 29 października (poniedziałek), godz. 19:30. Bilety dostępne w klubie w cenie 15 zł.