Początek lutego oznacza początek tej mitycznej sesji. Doświadczenie podpowiada nam jednak, że dla sporej części studentów sesja jest już przeszłością lub tylko formalnością. Do nich kierujemy ten tekst (do tych którzy wciąż walczą także), bo przecież koncert to świetny sposób na świętowanie zdanej sesji lub na odreagowanie niezdanego egzaminu. Co tu dużo pisać, w lutym, jak zawsze w Toruniu, dzieje się dużo i każdy znajdzie coś dla siebie.

Od Nowa (Gagarina 37a)

 • Nocny Kochanek

Zdrajcy Metalu znowu w mieście Kopernika. W swoich tekstach za punkt honoru wzięli sobie zbezczeszczenie metalowych ideałów. W kontrze do nich stoi jednak warstwa muzyczna w której te metalowe ideały zdają się być wyjątkowo istotne. Dla metalowych głów zaopatrzonych w sporą dawkę dystansu jest to świetna propozycja.

Kiedy i za ile? 9 lutego, godz. 20.00; Bilety w przedsprzedaży 30 zł/ w dniu koncertu 40 zł. Dostępne m.in. w recepcji Od Nowy oraz online na stronie ticketpro.pl.

 •  Jazz Od Nowa Festiwal

Pozycja obowiązkowa dla miłośników gatunku. Nie sposób wymienić wszystkich artystów mających wystąpić podczas tegorocznej edycji. Jednak jak co roku można napisać te samą formułkę – „Jazzmani z całego świata mają zamiar dać popis w Od Nowie”. Pełen lineup dostępny tutaj. Ostatniego dnia festiwalu koncert odbędzie się w Auli UMK.

Kiedy i za ile? 21-24 lutego; Rezerwacja biletów pod adresem jazz@umk.pl, stacjonarnie dostępne w recepcji Od Nowy oraz w sklepie Pamiątki przy Flisaku.

 • Sławomir

Twórca Rock Polo z kolejną wizytą w Toruniu. Jeśli bujny wąs, owłosiona klata i przaśne teksty to coś co lubisz, nie może Cię tam zabraknąć. Jego teledyski osiągają wielomilionowe wyświetlenia, to chyba nie przypadek. Tak wyrafinowany rodzaj muzyki musiał zostać kiedyś doceniony.

Kiedy i za ile? 24 lutego, godz. 19.00; Bilety dostępne online na stronie biletyna.pl, rezerwacje pod numerem 501-754-011.

Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

 • Leśmian śpiewany – Mimochodem

W Dworze Artusa będzie można po raz kolejny posłuchać poezji śpiewanej na najwyższym poziomie i wspólnie przeżywać poezję Bolesława Leśmiana w trakcie koncertu zespołu Mimochodem. Artyści podczas koncertu przybliżą słuchaczom twórczość wybitnego poety wprowadzając ich w nastrój poezji, jednocześnie na swój sposób ilustrując leśmianowskie historie, metafory i wyobrażenia. Muzyka zespołu muzyka sięga do wielu źródeł – tradycji polskiej, ukraińskiej i bałkańskiej, a także bluesa z elementami jazzu. Całości dopełnią wizualizacje, które będą nie tylko koncertową scenografią, ale także ilustracją śpiewanych pieśni.

Kiedy i za ile? 1 lutego, godz. 19.00; bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł. Bilety dostępne, m.in. na Kup Bilecik.

 • Kocham cię Broadway – Rewia Szlagierów Musicalowych

Podczas musicalowej rewii Nicola Palladini, przy udziale włoskiej aktorki musicalowej Sereny Ottardo, poprowadzi słuchaczy przez kilkadziesiąt znanych i cenionych utworów z takich produkcji, jak: Dirty Dancing, Grease, Cabaret, Kiss Me Kate, The Blues Brothers, Jesus Christ Superstar czy Chicago. Tłem dla koncertu będą unikatowe, specjalnie na tę okazję przygotowane wideoprojekcje. Dodatkowo solistom towarzyszyć będzie zespół wokalny oraz tancerze baletu i orkiestra.

Kiedy i za ile? 3 lutego, godz. 18.00; bilet normalny 70 zł, ulgowy 65 zł. Bilety dostępne, m.in. na Kup Bilecik.

 • Gypsy Balkan Folk – Siostry Matkowskie

Gypsy Balkan Folk to koncert prezentujący muzykę trzech kultur: cygańskiej, bałkańskiej oraz słowiańskiej. Po świecie tych kultur oprowadzą słuchaczy Siostry Matkowskie, czyli wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzyki etnicznej. Justyna i Magdalena od dziecka obcują z muzyką. Mają na swoim koncie występ na jednej scenie z duetem Kayah&Bregović.

Kiedy i za ile? 9 lutego, godz. 19.00; bilet normalny 40 zł, ulgowy 35 zł. Bilety dostępne, m.in. na Kup Bilecik.

 • Opera in Love – Walentynkowa Gala Operowo-Operetkowa – Sonori Ensemble

Podczas wieczoru z Walentynkową Galą Operowo-Operetkową, której tematem przewodnim będzie miłość i jej rozmaite odcienie, ukazane przez najsłynniejszych kompozytorów scenicznych, usłyszeć będzie można liryczne romanse, duety i sceny miłosne, brawurowe i efektowne popisy wokalne oraz odrobinę subtelnego dowcipu. Utwory takie jak: Carmen czy Duet Kwiatów zaprezentuje znana i lubiana Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble.

Kiedy i za ile? 11 lutego, godz. 18.00; bilet normalny 60 zł. Bilety dostępne na artus.torun.pl.

 • „Brzydcy” – Walentynki z Grażyną Łobaszewską & Ajagore

Po raz kolejny w Toruniu wystąpi wybitna artystka Grażyna Łobaszewska wraz z grupą Ajagore. Podczas koncertu w Dworze Artusa wokalistka zaprezentuje nie tylko swoje największe hity, tj. „Brzydcy” czy „Czas nas uczy pogody”, ale także utwory z najnowszego, nagranego w 2017 roku krążka, zatytułowanego Sklejam się.

Kiedy i za ile? 17 lutego, godz. 18.00; bilet normalny 50 zł. Bilety dostępne, m.in. na Kup Bilecik.

 • W krainie czardasza i romansu – Dominika Eska i Andrzej Bondel

Dominika Eska – polska pianistka, pedagog, kompozytorka wraz z Andrzejem Bondelem – absolwentem wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w zakresie gry na skrzypcach, zabiorą słuchaczy w lutowy wieczór do krainy najpiękniejszych czardaszów i romansów. Podczas koncertu usłyszeć będzie można energetyzujące utworami Straussa, Brahmsa i Montiego. Nie zabraknie też nuty melancholii zaklętej w słynnych walcach Petersburskiego, brawury kompozycji pochodzących ze Skrzypka na dachu czy Nocy i dni. Podczas koncertu będzie można również nabyć w promocyjnej cenie płytę Dominiki Eski, zawierającą autorskie utwory artystki.

Kiedy i za ile? 23 lutego, godz. 19.00; bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł. Bilety dostępne, m.in. na Kup Bilecik.

 

Centrum Kulturalno – Kongresowe Jordanki (Al. Solidarności 3)

 • CARMEN – szaleńcza miłość

Torunianie już niebawem będą mogli wysłuchać jednej z najsłynniejszych oper na świecie. W rolę zmysłowej cyganki, tytułowej Carmen, wcieli się Monika Ledzion-Porczyńska. Ta historia pełna namiętności i pożądania zaspokoi nawet najbardziej wygłodniałych.

Kiedy i za ile? 9 lutego, godz. 19:00. Bilety: 50 zł normalny, 40 zł ulgowy. Bilety do nabycia na stronie internetowej TOS oraz w kasie CKK Jordanki.

 • Edyta Geppert – recital

Moc wzruszeń czeka na publiczność podczas recitalu Edyty Geppert. Zakochana w życiu artystka zaśpiewa w Toruniu prawdziwe perełki polskiej piosenki. Wiele z jej utworów przetrwało próbę czasu. W pamięć zapadają przede wszystkim teksty autorstwa m.in. Agnieszki Osieckiej czy Seweryna Krajewskiego.

Kiedy i za ile? 10 lutego, godz. 17:00. Bilety w cenie: 75 i 95 zł dostępne w CKK Jordanki oraz na stronie adria-art.pl.

 • Symfonika familijna – Muzyczni Bohaterowie

Te melodie znają nawet dzieci! Koncert Symfonika familijna – Muzyczni Bohaterowie to idealna okazja do wysłuchania utworów z filmu „Harry Potter” czy „Ben Hur”. Jednak cykl Symfonika familijna to coś więcej niż muzyczne widowisko – to możliwość przyjrzenia się pracy artystów Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz świetna zabawa dla całej rodziny.

Kiedy i za ile? 11 lutego, godz. 16:00. Bilety w cenach 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy) Bilety do nabycia na stronie internetowej TOS oraz w kasie CKK Jordanki.

 • Michał Szpak

Jeśli nie macie pomysłu, gdzie w walentynki zabrać swoją drugą połówkę, proponujemy koncert Michała Szpaka. Pokochała go publiczność eurowizyjna, więc czas na to, by wokalista wzruszył mieszkańców Torunia. Gościem specjalnym koncertu będzie Marlena Szpak – siostra piosenkarza, specjalizująca się w śpiewie operowym.

Kiedy i za ile? 14 lutego, godz. 19:00. Bilety w cenie: 70 zł / 95 zł / 120 zł dostępne w kasie CKK Jordanki oraz m.in. na kupbilecik.pl.

 • Miłość czy flirt? Gershwin i La Scala

Toruńska Opera Symfoniczna zaprezentuje się w lutym w Jordankach w różnych odsłonach, także tej romantycznej. Zadając pytanie „miłość czy flirt?”, odpowiedzi udzieli w wykonaniach fragmentu opery „Rycerskość wieśniacza” czy twórczości Amerykanina Georga Gershwina np. uwerury kubańskiej.

Kiedy i za ile? 16 lutego, godz. 19:00. Bilety w cenie 30 zł (ulgowy) i 40 zł (normalny) dostępne w kasie CKK Jordanki i na stronie tos.bilety24.pl.

 • Legendy bardów XX wieku

Dwa duety i jeden bard krakowski zinterpretują wielkich bardów XX wieku Bułata Okudżawę, Jaromira Nohavicę, Leonarda Cohena czy Władimira Wysockiego. Wydarzenie organizowane przez łódzką tawernę Keja cieszy się w innych miastach dużą popularnością.

Kiedy i za ile? 17 lutego, godz. 18:00. Bilety dostępne na stronie bilety24.pl, jordanki.torun.pl oraz pod numerem telefonu 609 152 420 i adresem mailowym krzychkeja@poczta.onet.pl.

Dwa Światy (Ducha św. 10/12)

 • The Analogs, Castet, After Laughter

Trzy koncerty, trzy różne muzyczne gatunki – w takiej cenie? Nie możesz tego przegapić! Hardcore, punk; muzyczne gatunki, które, na pewno, zapewnią ci totalne zniszczenie.

Kiedy i za ile?  2 lutego 2018, godz. 20:00. Bilety w cenach 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (sprzedaż) dostępne w barze klubu i na http://piranhatourbooking.8merch.com/

 • Drum&Bass Night [LISTA FB]

Taneczna zabawa, której nie możesz przegapić. Noc w rytm 175 BPM, zapewni tobie nie tylko zakwasy, ale też szeroki uśmiech i takie same oczy. Twoje serce może zabić mocniej, nie tylko z powodu spodziewanej szybkości, ale też na wieść o tym że owy rytm zapewnią goście z legendarnego sopockiego Sfinksa700

Kiedy i za ile? 3 lutego, godz. 22:00, lista FB 5 PLN, pozostali 10 PLN

 • Kosmos 9

To już dziewiąta edycja imprezy, która pokazuje, że wcale nie trzeba skomplikowanych szkoleń, by polecieć w kosmos. Techno, minimal, experimental, drone;  do tego efekty wizualne, niesamowite tak jak i gwiazdy na niebie. Pilotem rakiety będą Enthuser i Anxietyelectronic

Kiedy i za ile? 9 lutego, godz. 21:00, wejście 5 złotych

 • Retrospective & Art of illusion   

Niezwykłe spojrzenie na muzykę prog rockową, które zostało połączone z eteryczną melodią art rocka – tak brzmi Retrospective. Arto of illusion są na scenie już od 13 lat. Na początku tego roku wydali płytę „Cold war of solipsism”, którą będziecie mogli usłyszeć.

Kiedy i za ile? 10 lutego, godz. 19:30; wejście – 15zł, do nabycia w dniu koncertu

 • Azotox + Dolina Lalek 

Azotox świętuje 27 lat! Po reaktywacji zespołu znowu koncertują i dają czadu, jak to na punk-rock’owych muzyków przystało. W tych samych klimatach, na tej samej scenie pokaże swój pazur Dolina Lalek!

Kiedy i za ile?  16 lutego, godz. 20:30; bilet – 20zł 17 lutego, godz. 22:00

 • Hypodermic Birthday Party (18)

Kultowa już na toruńskiej impreza Hypodermic obchodzi swoją pełnoletność. Pomysłodawcą imprezy jest Lunatic. NEFTI, Exwookie, Hypermotion – to tylko kilka nazwisk, które zaaplikują wam pod skórę niesamowitą dawkę muzyki i energii, która pozwoli przetańczyć wam całą noc i należycie świętować tę niezwykłą imprezę.

Kiedy i za ile?  17 lutego, godz. 22:00

 • Toruńska Noc Magii w Dwóch Światach!

Twój list z Hogwartu jeszcze nie doszedł? Spokojnie! Jakaś niesforna sowa musiała zgubić drogę. Aby umilić sobie czekanie wybierz się na to niezwykłe wydarzenie. Na scenie Dwóch Swiatów zagości ośmiu utalentowanych mistrzów magii. Kto wie, może nie potrzeba szkoły, by takim zostać?

Kiedy i za ile?  18 lutego, godz. 19:30, bilet – 15 złotych

 • Deys • Pikers 

Gotowy na rap? Nie? A jeżeli ci powiem, że ten gatunek muzyczny, dla tych dwóch panów, jest sposobem przekazu ich myśli o życiu, mroku duszy i wyjściem na ukazanie swej niebanalności? Brzmi ciekawiej? To na co czekasz?

Kiedy i za ile? 23 lutego, godz. 21:00, I PULA – 25 PLN, II PULA – 35 PLN, W DNIU KONCERTU – 40 PLN (bilety dostępne w kasie klubokawiarni) albo https://ticketos.pl/event/542/DEYS-PIKERS-W-TORUNIU.html

NRD (Browarna 6)

 • Major Lazer Party

Coś dla miłośników jamajskiego brzmienia i głębokiego basu. Wybuchowa mieszanka trapu, dancehallu, r’n’b. Impreze rozkręcą INFINITY , Dj MixAir , DJ Infinity , DJ Taboon, a na parkiecie szaleć będą tancerki, które dadzą próbkę dancehallu oraz twerku.

Kiedy i za ile? 2 lutego, godz. 21.00; bilety do 24.00 10 zł/ po 24.00 15 zł.

 • We Love Beats pres. J Dilla Tribute vol.6

Kolejna edycja imprezy poświęconej prawdziwej legendzie. Nadchodzi czas, kiedy fani na każdej szerokości geograficznej wspominają producenta z Detroit. W Toruniu jak zwykle ekipa We Love Beats zajmie się organizacją Dilla Day. Donuty w dłoń i do NRD.

Kiedy i za ile? 8 lutego, godz. 20.00; Wstęp wolny.

 • Lonker See 

NRD jak zawsze stawia na szerokie horyzonty. Tym razem organizatorzy przygotowali coś dla fanów ambientu. W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Podczas koncertów Lonker See mnóstwo jest miejsca dla improwizacji.

Kiedy i za ile? 25 lutego, godz. 20.00; Brak informacji o biletach.

 

Lizard King (Kopernika 3)

 • Lebowski plays Lebowski

Muzyka Lebowskiego, stanowi mieszankę art rocka, rocka progresywnego i muzyki filmowej. Pod siedmiu latach od granego w ponad 30 krajach albumu „Cinematic” Lebowski zagra… Lebowskiego. Na nowym, koncertowym wydawnictwie znalazło się 10 znanych już utworów, 6 premier i znany z listy radiowej Trójki „Goodbye My Joy”.

Kiedy i za ile? 1 lutego, godz. 18:00. Bilety w cenach 30 i 35 zł dostępne w barze klubu i na biletyna.pl.

 • BAiKA

Duet BAiKA składa się z Piotra Banach, lidera Hey i Indios Bravos i Kafi, Katarzyny Sondej, wokalistki o mocnym głosie występującej u boku Katarzyny Nosowskiej i Heya. Teksty duetu z debiutanckiej płyty „Byty zależne” ukaże się w lutym tego roku. Znajdzie się na nim zbiór 12 różnych kompozycji po polsku, od elektroniki do rocka. O czym? Po prostu, o relacjach międzyludzkich. Łatwo się w tych historiach odnaleźć.

Kiedy i za ile? 8 lutego, godz. 20:00. Bilety w cenach 20 zł (w przedsprzedaży) dostępne na ticketmaster.pl, powsinoga.com, lizardking-torun.pl i biletyna.pl oraz 30 zł w dniu koncertu.

 • Dr Misio

Arkadiusz Jakubik ze swoją formacją na koncertach grają prostego, ale energetycznego, radosnego i przede wszystkim żywiołowego rocka. Entuzjastycznie przyjmowane koncerty grupy aktora to nie tylko zasługa scenicznych umiejętności aktora. To też teksty poety Marcina Świetlickiego i pisarza Krzysztofa Vargi.

Kiedy i za ile? 15 lutego, godz. 20:00. Bilety w cenach 40 zł w ramach przedsprzedaży dostępne na biletyna.pl, 50 zł w dniu koncertu.

 • Malik Montana

Polskiemu raperowi afgańskiego pochodzenia towarzyszy ogromne zainteresowanie. Newschool, hardcore i wakacyjne bangiery – tak klasyfikowane są kawałki artysty, który od ponad roku wywołuje kontrowersje.

Kiedy i za ile? 22 lutego, godz. 20:00. Bilety w cenach 29 zł (przedsprzedaż) dostępne w barze klubu i na biletomat.pl/ 35 zł (w dniu koncertu).

Koniec Świata (Podmurna 4-6)

 • ŻAL

To elektryczno-wokalno-giatrowy duet złożony z dwóch mężczyzn – Jakuba Buchnera (vocal, guitar) oraz Aleksandra Żurowskiego (synth). Grają sympatyczną taneczno-piosenkową muzykę dobrą do nucenia i stukania nóżką. Wintydżową taneczną elektronikę rodem z lat 80 okraszają brudnymi gitarowymi solówkami.

14 września światło dzienne ujrzał ich debiutancki album “Teodor” nakładem niezależnego wydawnictwa Serious Records. W Toruniu wystąpią po raz pierwszy.

Kiedy i za ile? 9 lutego, godz. 21:00. Bilety w cenie 10 zł dostępne w lokalu.

 •  Mono Landryn Live

Landryn – przepiękna,skromna i nieobliczalna artystka z talentem jakiego świat nie widział. Mało znana w kręgu artystów, znana wśród znajomych… na swoim koncie dwa koncerty! Po 2 latach zawita ponownie do Końca Świata z nowym repertuarem.

Kiedy i za ile? 10 lutego. godz. 21:00. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w lokalu.

Hard Rock Pamela Pub (Legionów 36)

 •  Maciek Balcar z zespołem

Maciek i jego towarzysze są już znani z tego, że dostarczają publiczności całą paletę nastrojów i emocji, efektownych instrumentalnych wybuchów i ulotnych wyciszeń. Z początkiem roku muzyk będzie kontynuował promocję swojego piątego albumu „Znaki”, niemniej dzięki akustycznym aranżacją utworów, tak dobrze już znanym publiczności, słuchacze będą mieli możliwość odkryć je na nowo i można mieć pewność, że „balcarowy” band jeszcze nie raz wszystkich zaskoczy.

Na scenie będziemy mogli zobaczyć:

Jan Gałach (skrzypce), Krzysztof „Flipper” Krupa (instrumenty perkusyjne), Maciej Mąka (gitary), Piotr „Quentin” Wojtanowski (gitary basowe).

Kiedy i za ile? 5 lutego, godz. 19:00. Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu) do nabycia w lokalu.

 •  Chuck Frazier Trio

Trzy przepełnione muzyczną pasją temperamenty, których wspólnym mianownikiem jest miłość do klasycznego bluesa, połączyły swoje siły. Chuck Frazier (USA), Wojtek Kubiak i Dawid Wydra to muzycy, którzy doskonale rozumieją się na scenie. Ich repertuar nawiązuje do klasycznego amerykańskiego bluesa. Muzyka w ich wykonaniu pozwala przenieść się słuchaczom do miejsc, gdzie rodził się blues.

Chuck Frazier – amerykański artysta pochodzący z Houston w Teksasie. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, showman, prezentujący swój własny, ekspresyjny styl. Na gitarze zaczął grać w wieku 13 lat.

Wojtek Kubiak – gitarzysta akustyczny i elektryczny, od wielu lat związany z poznańską sceną rockową i bluesową. Współzałożyciel licznych formacji bluesowych, z którymi występował na najważniejszych polskich festiwalach (Rawa Blues,Olsztyńskie Noce Bluesowe i inne). 

 

Dawid Wydra – harmonijkarz wywodzący się ze śląskiej sceny. Wielokrotnie wyróżniany jako instrumentalista. Dwukrotnie na 5. miejscu w kategorii „Harmonijkarz Roku” w plebiscycie kwartalnika „Twój Blues”.

Kiedy i za ile? 12 lutego, godz. 19:00. Wstęp wolny.

 •  JOANNA DUDKOWSKA – MUSIC AND VISUAL EXPERIENCE

Wydarzenie festiwalowe, które odbędzie się w Toruniu z okazji 20. urodzin Hard Rock Pubu Pamela. Łączy dwudniowe koncerty z wydarzeniami około-festiwalowymi. Wspólnym mianownikiem całego projektu jest Joanna Dudkowska – utytułowana basistka i pedagog, która współpracuje z wieloma znanymi muzykami. W czasie koncertów Asia zagra z czterema zespołami, w których obecnie występuje. Każda z tych grup zaprezentuje inny gatunek muzyczny. Są to: Jaromi zez Ekom (blues), Mr. Pollack (hard rock), Joanna Dudkowska feat. KOVA (fuzja rock,jazz-fusion, classic, funk) oraz Nico’ZZ Band ( blues rock).

Kiedy i za ile? 18 i 19 lutego, godz. 19:00. Wstęp wolny.

 • Lustro

Podczas koncertu w HRPP zagrają wspólnie z zespołami Eder i bardzo zaprzyjaźnionym Yanish. W skład zespołu LUSTRO wchodzą: Konrad Przerwa (wokal), Grzegorz Kowalczyk (gitara), Jacek Falkiewicz (gitara), Mirosław Kundys (bas) oraz Artur Sulikowski (perkusja).

Kiedy i za ile? 26 lutego, godz. 19:00. Bilety (brak informacji).

Opracowali: Anna Bytner, Grzegorz Kwiatkowski, Daria Łojek, Michał Machel, Adam Mroczek, Sara Watrak.

[Fot. Paula Gałązka]