Grudzień w Dworze Artusa zapowiada się niezwykle obiecująco. Oprócz oryginalnego koncertu, podczas którego będziemy mogli zwrócić uwagę na barwność dźwięków, wspomnimy także legendę – Grzegorza Ciechowskiego, a także będziemy mogli posłuchać wyjątkowych arii operowych. Choć tego miesiąca koncertów będzie niewiele, jedno jest pewne – będzie się działo!

Koncert w Ciemności

Jeśli macie ochotę wybrać się na unikatowe wydarzenie, Dwór Artusa proponuje niezwykły koncert – w ciemności. Ten wyjątkowy projekt muzyczny proponuje nową estetykę słuchania. Opiera się w dużej mierze na artystycznej improwizacji i ma na celu zwrócenie uwagi na barwność dźwięków. Choć każdy spektakl oparty jest na jednej idei, to nigdy nie jest identyczny, dzięki czemu słuchacze mogą doświadczać zupełnie nowych doznań. Podczas tego oryginalnego koncertu zagra dla torunian ARTur, czyli Artur Sychowski – jeden z najbardziej utalentowanych i poszukiwanych pianistów młodej generacji. Warto wspomnieć, że artysta występował na wielu scenach całego świata, m.in. w USA, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, a także oczywiście w rodzimej Polsce.

Kiedy i za ile? 7 grudnia, godz. 19.00; bilet normalny 30 zł, ulgowy 25 zł, do nabycia na: kupbilecik.pl, biletyna.pl, goingapp.pl, a także na artus.torun.pl.

Koncert Wiedeński

W grudniu w Dworze Artusa będzie miała miejsce prawdziwa gratka dla miłośników opery! Odbędzie się tam wyjątkowy koncert, który będzie nawiązywał do tradycyjnych gal i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu. Dla torunian, wybitne arie operowe zaśpiewają uznani soliści i wielokrotnie nagradzani kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Podczas Koncertu Wiedeńskiego usłyszymy największe przeboje króla walca  – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek, tj. Zemsta nietoperzaBaron cygańskiWesoła WdówkaKsiężniczka Czardasza oraz Kraina Uśmiechu.

Kiedy i za ile? 9 grudnia, godz. 17.00; bilet normalny 80 zł, do nabycia na artus.torun.pl.

Dni Ciechowskiego: Ciechowski na kwintet – Infinito Quartet ft. Daniel Pradella

Infinito Quartet to grupa, którą tworzy: Paulina Burczyńska (I skrzypce), Kinga Politowska (II skrzypce), Zuzanna Wiśniewska (altówka) i Klaudia Marzec (wiolonczela). Zeszłego i tegorocznego lata zdecydowanie podbiły serce toruńskiej publiczności! Mają na swoim koncie debiutancką płytę Od_Nowa, którą mogły nagrać dzięki stypendium Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie kultury. W grudniu razem z artystkami, w ramach Dni Ciechowskiego, wystąpi na scenie Dworu Artusa także Daniel Pradella. Wspólnie zaprezentują specjalnie stworzony na tę okazję program zatytułowany Ciechowski na kwintet. Będzie on swoistym hołdem złożonym muzyce Grzegorza Ciechowskiego i zespołowi Republika. Piosenki zabrzmią w klasycznych aranżacjach, wygrane przez kwartet smyczkowy z towarzyszeniem fortepianu.

Kiedy i za ile? 14 grudnia, godz. 19.00; wstęp wolny.