Nadszedł listopad, w związku z czym dni i noce są coraz chłodniejsze. Warto wobec tego się ogrzać przy gorących brzmieniach, których w tym miesiącu w NRD nie zabraknie!

Jesień

Zespół Jesień świętuje już swoje dziesięciolecie. Z tej okazji wypuścił drugi album pt. „Błoto”, który zaprezentuje już niebawem słuchaczom w NRD. Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs na najładniejszą autorską koszulkę Jesieni. Technika jest dowolna, a nagrodą jest ich najnowszy album.

Kiedy i za ile? 2 listopada, godz. 20.30; bilety w cenie 15 z, do nabycia przed wejściem na koncert.

R.O x Konoba

R.O x Konoba jest duetem belgijskich producentów, którzy swoją współpracę rozpoczęli w 2015 roku. Ich pierwszy wspólny utwór „On Your Knees” do tej pory osiągnął ponad 30 milionów wyświetleń na YouTube i kilka milionów odtworzeń w serwisach streamingowych. W ich muzyce łączącej ze sobą soul i elektronikę, można zauważyć inspiracje takimi artystami jak: Chet Faker, FKJ i Bonobo.

Kiedy i za ile? 7 listopada, godz. 20.00; bilety w cenie 35-45 zł do, nabycia na stronie biletomat.pl.

Blauka

Jest to polski zespół, który został założony przez duet pisarsko-kompozytorski. Ich muzyka jest opisem przemyśleń i obserwacji dotyczących relacji ludzkich w dzisiejszym świecie. Artyści zaprezentują materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Miniatura”, która została wydana niedawno, bo 27 września. Zespół wystąpi w składzie: Georgina Tarasiuk, Piotr Lewańczyk, Krzysztof Kawałko, Kacper Stolarczyk, Rafał Łępa i Wiktoria Jakubowska. Po koncercie będzie można zakupić ich krążek, a także porozmawiać z artystami.

Kiedy i za ile? 14 listopada, godz. 20.00; bilety w cenie 20-30 zł, do nabycia na goingapp.pl lub przed koncertem.

Materia, Drown My Day, Fleshcold

W listopadzie w NRD Materia zagra koncert, który odbędzie się w ramach trasy promującej najnowsze wydawnictwo zespołu. Kapela gra utwory w brzmieniu hardcore i metal. Ponadto wystąpią: Drown My Day (deathcore) i Fleshcold (progressive metal).

Kiedy i za ile? 15 listopada; godz. 18.30-23.00; bilety w cenie 29 zł do nabycia w klubie i na materia.ticketos.pl, w cenie 40 zł w klubie w dniu koncertu.

Mery Spolsky

Mery Spolsky rusza w trasę koncertową promującą jej drugi album DEKALOG SPOLSKY, który ukazał się 27 września. Jej teksty zmuszają słuchaczy do myślenia. Warto wspomnieć, że artystka stawia na mocne elektro-techno brzmienia, a jej znakiem rozpoznawczym są „krzyż spolsky” i „pasky”. Gościem trasy jest RAT KRU, którego brzmienie można umieścić na pograniczu elektroniki i rapu. Pierwsza płyta RAT łączy ze sobą dub, hip-hop i elektornikę.

Kiedy i za ile? 21 listopada, godz. 19.00; bilety w cenie 35-40 zł, do nabycia na goingapp.pl.

Żabson

Jest to premierowy koncert promujący jego najnowszy album, który w głównej mierze jest oparty na kolaboracjach i ma pokazywać, że muzyka łączy. Warto wspomnieć, że wstęp na koncert 14+ z pisemną zgodą rodzica. Więcej informacji na wydarzeniu na Facebooku.

Kiedy? 22 listopada, godz. 19.00; bilety w cenie 35-45 zł, do nabycia na going.pl.

KAMP!

Z materiałów, które zostały zebrane podczas letnich koncertów festiwalowych zespół wydał nowy album LIVE, którego premiera odbyła się 22 października. KAMP! wraca bowiem do formuły full live act’ów. W ostatnim czasie artyści postanowili wrócić do korzeni. Tym razem pozwalają sobie na większą improwizację i zabawę, co razem daje zupełnie nową jakość występów na żywo.

Kiedy i za ile? 28 listopada, godz. 19.00; bilety w cenie 40 zł, do nabycia na goingapp.pl.

Nightrun87, Diuna + SandWitch

Jesienią nakładem Piranha Music ukazał się drugi album zespołu Diuna, pt. „Golem”. Z tej okazji grupa zagra cztery premierowe koncerty wspólnie z Nightrun87.

Nightrun87 to projekt muzyczny stworzony przez Williama Malcolma, który charakteryzuje się dużą dawką energii, brzmieniem syntezatorów i charakterystycznym wokalem. Aktualnie artysta wydał 5 albumów, w tym najnowszy „Nightwolf: Survive the Megadome”, który ukazał się w październiku 2018 i stanowi oficjalną ścieżkę dźwiękową do gry komputerowej Nightwolf.

Diuna z kolei ma na swoim koncie występy z zagranicznymi artystami takimi jak: Elder, 1000Mods czy Jucifer. W tym roku artyści wystąpili również na głównej scenie najważniejszego polskiego festiwalu open-air z muzyką stoner/doom/retro – Red Smoke Festival, a także pojawili się na wrocławskim przystanku ogólnopolskiej trasy Męskiego Grania.

Tego wieczoru usłyszymy również zespół SandWitch. Jest to trio z Warszawy, które miesza ze sobą rock&roll, blues i funk. Ekipa jest świeżo po wydaniu debiutanckiego albumu „SandWitch EP” nagranego live.

Kiedy? 29 listopada, godz. 20.00; informacja o biletach wkrótce.

Król

W listopadzie w NRD wystąpi również ważna persona, ponieważ aż sam Król, któremu na imię Błażej! Koncert, który zagra przed torunianami, promować będzie jego nową płytę „Nieumiarkowania”, która ukazała się we wrześniu. Warto wspomnieć, że Błażej to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR.

Kiedy i za ile? 30 listopada, godz. 20.00; bilety w cenie 40 zł, do nabycia na goingapp.pl.