Listopad w Lizard Kingu zapowiada się bardzo intensywnie. Zaczyna się od koncertu promującego nowy album jednego z najbardziej popularnych polskich raperów, a kończy występem Brodaczy. Nie wiecie o kim mowa? Sprawdźcie poniżej.

Zeus

„To pomyłka”, czyli najnowsza płyta Zeusa to pretekst do kolejnych odwiedzin Torunia przez łódzkiego rapera. Koncert poprzedzi spotkanie z artystą o godz. 17:00 w Empiku na Starówce. Oprócz nowości usłyszymy także klasyki, a na scenie pojawią się Joteste i Justyna Kuśmierczyk.

Kiedy i za ile? 4 listopada, godz. 20:00. Bilety są dostępne w cenach 35 zł (II  pula – 200 sztuk) i 40 zł (III pula – 200 sztuk) na biletyna.pl.

Jameson prezentuje: TAZ, Death Denied

Teksty o robieniu przetworów, usypianiu dzieci i codziennym stresie, 3 przesterowane gitary i 3 wokale, czyli zaskakująco spójne umieszczenie prozy życia w ciężkiej muzyce. Takie granie prezentuje zespół TAZ. W Lizard Kingu towarzyszyć im będzie zespół grający southern metal, brudne, zapijaczone amerykańskie granie – Death Denied. Grupa będzie promować swój najnowszy, drugi już album, „A Prayer to the Carrion Kind”.

Kiedy i za ile? 8 listopada, godz. 20:00. Bilety w cenie 10 zł dostępne na biletyna.pl lub w barze klubu (od wtorku do soboty po godz. 18:00) i za 15 zł w dniu koncertu.

 Bibobit

Hip-hop, jazz i elektronika – takie połączenie występuje w muzyce zespołu Bibobit, który nabiera rozpędu w swojej działalności. Od marca, gdy powstał ich własny, niezależny album „Podróżnik” zagrali na ponad 30 koncertach, w tym Pol’and’Rock Festiwalu.

Kiedy i za ile? 15 listopada, godz. 20:00. Bilety w cenach 35 zł dostępne na biletyna.pl, goingapp.pl i w barze klubu (wkrótce) i 40 zł w dniu koncertu.

Funkologia na 10. urodziny klubu

10-lecie klubu Lizard King uświetni występ szalonych lekarzy z instrumentami a może zwariowanych muzyków w kitlach. Po występie zdecydujcie, które określenie Wam lepiej do nich pasuje. Na pewno panowie z Torunia dadzą Wam przy tym dużo dobrej zabawy.

Kiedy i za ile? 16 listopada, godz. 19:00. Bilety dostępne na biletyna.pl i w dniu koncertu w cenie 15 zł.

The Dumplings

Najbardziej znane pierożki (na pewno te muzyczne) w Polsce zaprezentują w Toruniu swoją trzecią płytę „Raj”. Wbrew tytułowi znajduje się na niej dużo mroku i tajemnicy, na dodatek mocno skondensowanej, bo album liczy tylko 8 piosenek. Warto zobaczyć, jak duet zaprezentuje album nagrany w całości po polsku.

Kiedy i za ile? 18 listopada, godz. 19:00. Bilety w cenie 50 (I pula), 55 (II pula) i 60 zł (III pula) dostępne na ticketos.pl.

Jameson prezentuje: Siostry Łotry i gościnnie Mariusz Lubomski

Wykonują muzykę określaną jako „piosenkę humanistyczną”. Trójka kobiet i jeden kontrabasista tworzą „dziwadło”, w którym słychać wpływ wielu gatunków: jazzu, folku, world music, piosenki aktorskiej, muzyki poważnej, elektronicznej, ale też rocka, hip-hopu czy punka. Łotrzycom będzie towarzyszyć toruński mistrz piosenki Mariusz Lubomski.

Kiedy i za ile? 21 listopada, godz. 20:00. Bilety w cenie 15 zł dostępne w barze klubu (od wtorku do soboty, od godz. 18:00) i na biletyna.pl oraz za 20 zł w dniu koncertu.

Pięć Dwa

Legendarni już Hans, Deep i Bobson promować będą najnowszy album „Czyste sumienie”, oprócz którego nie zabraknie starych kawałków z już 15-letniej historii wielkopolskiego rapowego składu.

Kiedy i za ile? 22 listopada, godz. 20:00. Bilety w cenie 35 zł dostępne wkrótce w barze klubu i na biletyna.pl oraz za 40 zł w dniu koncertu.

Hunter

Nagrywanie płyty i trasa koncertowa naraz – metalowy zespół Hunter pokazuje, że jest to możliwe. Moc i melodyka ma nawiązywać do klimatu klasyków metalu, co spajać ma „podwójne i potrójne dno” tekstów. Zespół z 33-letnim stażem zaprezentuje na koncercie także utwory ze swoich poprzednich płyt.

Kiedy i za ile? 25 listopada, godz. 19:00. Bilety dostępne w cenach 40 zł w barze klubu (wkrótce), 45 zł na biletyna.pl i za 50 zł w dniu koncertu.

Brodacze live act +Killedbycar + Dogs Head

Poznańscy brodacze grają beardoelectro, bydgoski Killedbycar elektroniczny indie-rock a toruński Dogs Head trip hop. To połączenie ma słuchaczom skopać tyłki. Trzymamy za słowo!

Kiedy i za ile? 29 listopada, godz. 20:00. Bilety w cenie 20 zł dostępne na goout.net i w barze klubu oraz za 30 zł w dniu koncertu.