Listopad kojarzy się z zadumą, mgłą i ponurym klimatem. Całe szczęście jest ucieczka. Chociażby do Od Nowy, gdzie jak zwykle cała masa interesujących wydarzeń.

Sosnowski

W dzień zaduszny na małej scenie Od Nowy będzie miał miejsce one man show. I to dosłownie. Tak samo dosłownie jak tytuł jego debiutanckiego albumu. The Hand Luggage Studio to płyta nagrana sprzętem, który zmieścił się do jego podręcznego bagażu. Muzyka Sosnowskiego krąży w klimatach bluesa i korzennego rocka.

Kiedy i za ile? 2 listopada, godz. 20.00; bilety 20 zł/ 30 zł.

Power Of Trinity

Jak sami Państwo widzą Od Nowa w listopadzie stawia na gitary. Tym razem pojawi się zespół, który narobił w świecie polskiego rocka trochę zamieszania singlem Chodź ze mną. Ponad 20 lat działalności przyniosło 4 studyjne albumy, a ostatni z nich, Ultramagnetic powstał całkiem niedawno i z pewnością w Od Nowie będzie gęsto promowany.

Kiedy i za ile? 3 listopada, godz. 20.00; 30 zł

Pidżama Porno

I znowu gitary i to gitary wyjątkowo dla polskiego rocka istotne. Prawdopodobnie jedyny zespół w Polsce, który w chórkach miał Kasię Nosowską. Na scenach różnorakich już od ponad 30 lat. W swoim dorobku mają kilka klasycznych już płyt, żeby daleko nie szukać zaproponować możemy Złodziei Zapalniczek.

Kiedy i za ile? 9 listopada, godz. 19.00; bilety 55/65 zł.

 Dice, Machaon, Starting Over

Kolejny dowód na to, że Od Nowa w listopadzie stawia na mocne uderzenie. Dice to kawał surowego hard rocka ze Stargardu okraszony mocnym wokalem, zadziornymi gitarami i świetną sekcją rytmiczną. Zespół zagra w towarzystwie gospodarzy: pełnego zimnofalowych wpływów Machaona, oraz grungowego Starting Over.

Kiedy i za ile? 10 listopada, godz. 20.00; bilety 15 zł.

Toruń Blues Meeting 2018

Ten festiwal to jedna z wizytówek Od Nowy. Prawdziwe święto, które łączy pokolenia słuchaczy bluesa. Na scenie artyści z całego świata, a na widowni mnóstwo ludzi.  Tak dobra atmosfera wynika z faktu, że podczas festiwalu nie są rozdawane żadne nagrody, nie ma więc niezdrowej rywalizacji. W tym roku będzie można posłuchać chociażby Johna Portera czy Southern Avenue.

Kiedy i za ile? 16-17 listopada, godz. 19.00; bilety: karnet w przedsprzedaży 80 zł/ karnet w dniu koncertu 100 zł, bilet na jeden dzień festiwalu w przedsprzedaży 50 zł/ bilet w dniu koncertu 60 zł.

Sarsa

Kobieta z gustownymi rogami na głowie przyjedzie do Od Nowy ze swoim nowym singlem Zakryj, który za zadanie ma promować trzeci już album artystki. Koncepcja utworu ma krążyć wokół zjawiska synestezji, czyli kojarzenia dźwięku bezpośrednio z kolorem, kształtem, światłem, smakiem oraz dotykiem.

Kiedy i za ile? 18 listopada, godz. 19.00; bilety 40 zł w przedsprzedaży/ 50 zł w dniu koncertu.

O.S.T.R.

Najbardziej znany reprezentant łódzkich Bałut nie zwalnia na koncertowym szlaku i przecina Polskę wzdłuż i wszerz praktycznie bez przerwy. Cały czas trwa promocja albumu W Drodze Po Szczęście. Co tu więcej pisać? Po prostu trzeba przyjść i posłuchać co nadal ma do zaoferowania legenda.

Kiedy i za ile? 29 listopada, godz. 19.00; bilety od 39 zł.