„I wtedy przyszedł maj”… A wraz z nim nowa porcja koncertów w toruńskich klubach! W majowym repertuarze Dworu Artusa przewidziano wyjątkowe koncerty, chociażby z okazji ważnego święta, jakim jest Dnia Matki. Ponadto odbędzie się także kolejna edycja Festiwalu Muzykofilia. 

Festiwal Muzykofilia. Edycja III: ars elektronika

Festiwal Muzykofilia. Edycja III: ars elektronika jest kontynuacją dwóch dobrze przyjętych poprzednich edycji toruńskiego wydarzenia. W 2019 roku wydarzenie prezentuje oryginalnych artystów dźwięku, kompozytorów i instrumentalistów, tworzących autorską muzykę elektroakustyczną. Motywem przewodnim jest szeroko rozumiane instrumentarium elektroniczne, także w zestawieniu z instrumentami akustycznymi. W trakcie festiwalu wystąpią artyści wizjonerzy, eksperymentatorzy multiinstrumentaliści i konstruktorzy, wybitni przedstawiciele muzyki współczesnej. W Dworze Artusa usłyszymy: Radio Noise Duo, Anna Zielińska, Marek Chołoniewski, Mike Majkowski, Jeff Gburek, Siedl/Cao, Pierre Bastien, a w klubie Pers: DREN, Drgs_23. Koncertom towarzyszyć będą wykłady poszerzające pasjonujące zagadnienie jakim jest specyfika muzyki elektronicznej i elektroakustycznej.

Kiedy i za ile? 17 i 18 maja, od godz. 18.00; bilet na jeden dzień festiwalu 20 zł, karnet na cały festiwal 30 zł. Bilety do nabycia na artus.torun.pl.

 Zwierzak śpiewa Stinga

Znany i lubiany Rafał „Zwierzak” Zieliński, który zamieszkuje miasto Kopernika od 2002 roku, postanowił w końcu przekuć swoją wielką miłość do twórczości genialnego Stinga i zrealizować regularny koncert w całości złożony z piosenek Anglika. W Dworze Artusa nie usłyszymy jednak tylko coverów – Zwierzak bowiem wraz ze swoim zespołem, przygotował nowe, oryginalne aranżacje utworów, które choć wierne pierwowzorom, zaskakują świeżością!

Kiedy i za ile? 23 maja, godz. 19.00; bilety w cenie 35 zł, do nabycia na kupbilecik.pl, goingapp.pl, artus.torun.pl.

Co Było Nie Wróci – Dominika Żukowska i Andrzej Korycki

Kolejne muzyczne wydarzenie w Artusie utrzymane będzie w nostalgicznym, pełnym zadumy i wrażliwości klimacie. Przez taką muzyczną podróż poprowadzą nas Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu Stare Dzwony oraz Dominika Żukowska, z którą Korycki wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku. Występ odkryje na nowo pieśni rosyjskie z repertuaru Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej – miłośnicy ballad i pieśni żeglarskich też będą jednak usatysfakcjonowani!

Kiedy i za ile? 24 maja, godz. 19.00; bilet normalny 49 zł, ulgowy 39 zł, do nabycia na kupbilecik.pl, artus.torun.pl.

Viva Opera – Gala Operowo-Operetkowa z okazji Dnia Matki

Maj kojarzy nam się, rzecz jasna, z ważnym świętem, czyli z Dniem Matki. Warto z tej okazji sprawić prezent swojej rodzicielce i podarować jej wspaniały upominek w postaci wyjątkowego koncertu. W Dworze Artusa odbędzie się bowiem specjalny, a zarazem barwny, dynamiczny i emocjonujący koncert, czyli Gala Operowo-Operetkowa. Tematem przewodnim występu będzie miłość i jej rozmaite odcienie, ukazane przez najsłynniejszych kompozytorów scenicznych. W programie nie zabraknie lirycznych romansów, arii, duetów i scen miłosnych, brawurowych i efektownych popisów wokalnych oraz odrobiny subtelnego dowcipu, a to wszystko zaprezentuje nam Grupa Sonori Ensemble.

Kiedy i za ile? 25 maja, godz.18.00; bilety w cenie 60 zł, do nabycia na artus.torun.pl.