Polska złota jesień jest czasem utrzymującego się przyjemnego, umiarkowanego ciepła. Mało kto wie, że sama nazwa obowiązuje głównie w Europie, gdyż w Ameryce przeważającym kolorem jesieni jest czerwony. Październik jest jednak miesiącem kojarzącym się z końcem lata oraz nadchodzącą jesienią, która, mimo iż złota, nie zawsze jest piękna. Dlatego też podczas niesprzyjającej pogody, warto umilić sobie czas na koncertach w klubie NRD.

Drum&Bassova w NRD [Alegria, Artiztix, Bambi Uzi, M-JAB, Fullarity, Hałasova]

Drum&Bassova to wydarzenie, które głównie skupia się wokół elektronicznej muzyki tanecznej. Tematem przewodnim październikowej imprezy, tak jak w poprzednich edycjach, jest las. Symbolizuje on świeżość muzyki wydobywającej się z głośników oraz wolność, która pozwoli na całkowite szaleństwo w rytmach DNB. Główną misją organizatorów będzie przywrócenie leśnego klimatu zarówno w samym lokalu, jak i na patio. Ponadto nad całą imprezą będzie czuwać Sova – ptak z rodziny puchaczy, który od lat symbolizuje mądrość oraz nocny tryb życia. Jej totem, dla chcących oddać jej cześć, będzie dostępny przez całą noc. Zagrają dla Was: Alegria, Artiztix, Bambi Uzi, M-JAB, Fullarity, Hałasova.

Kiedy i za ile? 4 października. Bilety dostępne w cenie 10-15 zł przed wejściem na imprezę. Dodatkowo obowiązuje lista na FB, która uprawnia do zakupu biletów w cenie 10 zł.

Avi x Louis Villain

Avi & Louis Villain jest niesamowitym duetem, który zadebiutował albumem pt. „Zbiór pieśni sycylijskich”, w którym można usłyszeć mocne, włoskie wpływy wyróżniające całość nagrania na tle polskiej sceny hiphopowej. W tym miesiącu główną tematyką koncertu będzie premiera „Spisu Dzieł Sycylijskich”,  który został uznany za wyjątkowy, jak na polską scenę muzyczną. Drugi album obfituje w nowe brzmienia oraz interesujące historie z życia artystów, którzy zadbali o bogactwo zarówno warstwy tekstowej, jak i muzycznej. Dzięki temu uczestnicy imprezy doświadczą wyjątkowego połączenia muzyki hip-hop z ekspresją liryczną opartą o bolesne rozliczenie z przeszłością artystów.

Kiedy i za ile? 18 października. Bilety dostępne w cenie 35-40 zł na stronie ticketos.pl

„Co Złego To My” – TS, Gruzja, Wyrok

Left Hand Sounds zaprasza na trasę koncertową „Co Złego To My”, która będzie obfitować w drwiny, brud i metal. Na koncercie zaprezentują się trzy grupy black metalowo – punkowe:

Truchło Strzygi

„Truchło Strzygi” jest polskim zespołem pochodzącym z Raszyna, który wykonuje muzykę zakwalifikowaną jako black metal. W maju 2018 roku muzycy wydali pełny album zatytułowany „Pora umierać”, który, w opinii fanów, jest jednym z najlepszych ubiegłorocznych materiałów metalowych.

Gruzja

Zespół, którego jednym z osiągnięć jest wydanie albumu zatytułowanego „I iść Dalej”. Krążek niewątpliwie przyciąga uwagę fanów krajowego dorobku punkowo – metalowego. Ilość gruzu przewalanego w debiutanckiej płycie można liczyć w tonach. Muzyka przypomina duszne pomieszczenia strych blokowisk, a tekst jest chaotyczny i niejednoznaczny, dający pole do popisu fanom metaforyki.

Trup

W zasadzie debiutują, ale głośno. Hałas, hałas, hałas. Wymiotują sludgem, noisem, crustem i black metalem naraz.

Kiedy i za ile? 20 października. Ceny biletów: 40 zł w przedsprzedaży na lefthandsounds.org, 50 zł w dniu koncertu.

ALAMEDA 5

„ALAMEDA 5” jest polskim zespołem, który powstał kilka lat temu w Bydgoszczy. Zadebiutowali w 2013 roku wydając płytę pt. „Późne królestwo”. Na samym początku było trio, następnie urosło ono do pięcioosobowego składu, skąd też wzięła się nazwa. Artyści skupiają się głównie na prezentowaniu muzyki eksperymentalnej powstałej z pomieszania różnych stylów muzycznych, które powinny zachęcać do odkrywania, kontestowania i wykrzywiania trendów napompowanych nudą i banałem. 15 marca tego roku ukazał się nowy album zespołu zatytułowany „Eurodrome”, którego muzyka opiera się na rytmach muzyki afrykańskiej i latynoamerykańskiej.

Kiedy i za ile? 24 października. Bilety dostępne w cenie 20/30 zł.

Kartky – dom na skraju tour

„Kartky” pochodzi z Bytomia. Od października 2015 jest członkiem wytwórni QueQuality, należącej do rapera Quebonafide.  Pierwszy album grupy został wydany w 2009 roku. 2 sierpnia tego roku wydany został najnowszy album grupy zatytułowany „Dom na skraju niczego”, który cechuje nieoczywiste teksty i głębokie brzmienia. Krążek jest pełen utworów nacechowanych emocjonalnie, które składają się na zapadającą w pamięci spójną całość.

Kiedy i za ile? 25.10.2019. Bilety dostępne w cenie 35-45 zł na stronie ticketos.pl

 ZIELA

„ZIELA” jest zespołem powstałym w Gdańsku, w którego skład wchodzą: Julita Zielińska oraz Patryk Kienast. Oboje wywodzą się z zupełnie dwóch różnych muzycznych światów, ale dzięki temu tworzą ciekawą hybrydę. Wiosną tego roku wydali w „Jazzboy Records” swoją pierwszą EPkę. Grają piosenki o przystępnym charakterze z zaskakująco dobrymi tekstami.

Kiedy i za ile? 26 października. Bilety dostępne w cenie 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł przed wejściem na wydarzenie.