Październik, a co za tym idzie nowy rok akademicki, oznacza nie tylko powrót studentów do Torunia, ale także nowe koncerty w Dworze Artusa! Jednak Artus przygotował na tyle różnorakie propozycje, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie – nie tylko studenci, którzy będą mogli wybrać się na jakiś koncert na pocieszenie po zakończonych wakacjach! 

Marcin Kydryński prezentuje: Wieczory Fado – Fabia Rebordao

Pierwszy październikowy koncert w Artusie rozbrzmiewał będzie dźwiękami muzyki fado. W podróż po tym gatunku muzycznym zabierze nas Fabia Rebordao. Jest to artystka, która obok takich gwiazd jak Mariza i Ana Moura staje się najciekawszą, odważnie poszukującą artystką tego gatunku, który pochodzi z Portugalii i określa się go jako melancholijną pieśń wykonywaną przez jednego wokalistę przy akompaniamencie dwóch gitar. Fabia ma na swoim koncie dwa albumy, a w fado zakochała się słuchając Amalii Rodrigues. Przez lata chłonęła jednak także inne portugalskie brzmienia, co czyni jej muzykę szczególnie bogatą i barwną. Z pewnością zaprezentuje torunianom swoje największe hity!

Kiedy i za ile? 11 października, godz. 20.00; bilet normalny 100/130 zł, do nabycia na stronie Dworu Artusa.

Artus Festival – Kasia Lins – koncert

Kolejny koncert w Dworze Artusa odbędzie się w ramach Artus Festival. Dla torunian zaśpiewa wtedy Kasia Lins, która na scenie zadebiutowała w 2013 roku. Kasia jest wokalistką, pianistką, kompozytorką i autorką tekstów. Wykonuje muzykę autorską, którą najtrafniej określić można jako nostalgiczny alt pop z wyraźnie słyszalnymi wpływami folku i rocka. Warto wspomnieć, że występowała przed Imany, Anią Dąbrowską, Natalią Przybysz i Jessie Ware! W lutym tego roku miał premierę jej debiutancki album Wiersz ostatni. Płyta przepełniona jest charakterystycznymi, porywającymi harmoniami wokalnymi, przestrzennymi gitarami i emocjonalnymi tekstami. Jej całości dopełniają oryginalne instrumenty, takie jak: Oud czy Wurlitzer. O uroku muzyki Kasi przekonać będziecie mogli się już niedługo!

Kiedy i za ile? 14 października, godz. 19.00; bilet normalny 30 zł, ulgowy 25 zł, do nabycia między innymi na KupBilecik.

Artus Festival – Leski

Dwa dni po Kasi, także w ramach Artus Festival, Toruń odwiedzi Leski, a dokładniej Paweł Leszoski. Artysta zadebiutował w 2015 roku albumem Splot, a w tym roku ukazuje się jego kolejny krążek Miłość. Strona B. Leski ma na swoim koncie także kompozycje do filmu dokumentalnego o Marku Kamińskim Pielgrzym, instalacji artystycznej Las Głosów w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur oraz spektaklu Miłość w reżyserii Anny Król. Jego muzykę określić można jako alternatywny pop, a zarazem połączenie różnych stylów i intrygujących tekstów. Jest to także gitarowe, spokojne, lekko folkowe brzmienie z domieszką elektroniki.

Kiedy i za ile? 16 października, godz. 19.00; bilet normalny 30 zł, ulgowy 25 zł, do nabycia między innymi na KupBilecik.

Przybysz/Przybysz – koncert

W październiku w Dworze Artusa usłyszeć będziemy mogli siostry Przybysz, które po latach postanowiły zorganizować wspólną trasę koncertową, obejmującą dziesięć koncertów, w tym jeden w Toruniu. Podczas trasy kultowe artystki zaprezentują publiczności swoje solowe albumy – „Światło Nocne”, „Chodź Tu!” oraz niezapomniany, wspólny finał. Paulinę i Natalię znać możemy w dużej mierze z ich wspólnego projektu Sistars – siostry śpiewały w zespole w latach 2001–2006, 2011 i 2012–2013. Starsza ze sióstr, Natalia, ma na swoim koncie także kilka solowych krążków oraz wiele nagród i wyróżnień. Angażuje się także w wiele akcji społecznych. Paulina z kolei przez wiele lat zasilała najróżniejsze projekty, ale ponadto nagrała trzy solowe albumy. Warto wspomnieć, że w 2012 roku siostry wzięły udział w drugiej edycji programu Bitwa na głosy, emitowanego na antenie stacji telewizyjnej TVP2. W Dworze Artusa usłyszymy najnowsze albumy artystek, które w kwietniu zostały docenione nagrodą Fryderyk 2018. Każdy z dziesięciu koncertów trasy pełen będzie niespodzianek, a jedną z nich będą wyjątkowi goście, o których fani dowiedzą się wkrótce.

Kiedy i za ile? 19 października, godz. 20.00; bilet normalny 79 zł, do nabycia tutaj. Uwaga – miejsca tylko stojące! Otwarcie bram: 19:00.

Artus Festival – Monika Urlik – Tribute to Whitney Houston – koncert

Gwiazdą kolejnego koncertu z cyklu Artus Festival będzie Monika Urlik, która zaprezentuje repertuar legendarnej artystki, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać – Whitney Houston! Warto jednak opowiedzieć nieco więcej o Monice. To wokalistka, którą znać możemy głównie dzięki programowi The Voice of Poland. W telewizyjnym show jej talent mogło poznać szersze grono odbiorców – Monika wzięła udział w jego pierwszej edycji, gdzie doszła aż do finału. Jej debiutancka płyta zatytułowana Nie wie nikt jest mieszanką elementów dubstepu, soulu, r’n’b, elektroniki oraz klasyki. Monika w Dworze Artusa wykona utwory w hołdzie Whitney, a to więcej niż pewne, że jej mocny, niesamowity głos, zaprezentuje od najlepszej strony muzyczne dziedzictwo jednej z najczęściej nagradzanych wokalistek na całym świecie!

Kiedy i za ile? 21 października, godz. 19.00; bilet normalny 30 zł, ulgowy 25 zł, do nabycia między innymi na KupBilecik.

Artus Festival – Robert Kasprzycki z zespołem – koncert jubileuszowy

Jak można zauważyć, październik w CK Dwór Artusa stoi pod znakiem wspominanego Artus Festival. Również i Robert Kasprzycki z zespołem zaśpiewa dla torunian w ramach tego cyklu. Artysta wystąpi w ramach swojej jubileuszowej trasy koncertowej. Od jesieni 2017 roku muzyk obchodzi 25-lecie pracy artystycznej. Program koncertu będzie przekrojowy, a na set liście znajdą się najbardziej znane utwory ze wszystkich studyjnych płyt. Przez ćwierć wieku działalności artystycznej Robert Kasprzycki nagrał cztery albumy, a single z jego płyt miesiącami gościły na Liście Przebojów Trójki. Z kolei piosenka Niebo do wynajęcia pozwoliła mu na dotarcie do szerokiego grona słuchaczy. Na scenie obok Roberta Kasprzyckiego zobaczymy muzyków z formacji Kasprzycki Band, z którymi artysta współpracuje na stałe.

Kiedy i za ile? 27 października, godz. 19.00; bilet normalny 35 zł, ulgowy 30 zł, do nabycia między innymi na KupBilecik.