Na styczeń CKK Jordanki przygotowały dla torunian ciekawy repertuar wydarzeń, wśród których każdy znajdzie dla siebie – nie tylko ci starsi, ale także najmłodsi! Będzie rozrywkowo, jak to w karnawale, lecz nie zabraknie też nutki melancholii i koncertów, podczas których wspominać będziemy wielkich artystów. 

Prezydencka Gala Noworoczna

Nowy, 2019 rok warto rozpocząć muzycznym akcentem. Pierwszego dnia tego miesiąca odbędzie się wobec tego w Jordankach Prezydencka Gala Noworoczna, podczas której wystąpią: Kaja Mianowana (sopran), Agnieszka Makówka (mezzosopran), Szymon Rona (tenor), Kamil Pękala (baryton), Paweł Kotla (dyrygent), a także Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Tego wyjątkowego wieczora usłyszymy największe hity operowe, operetkowe, musicalowe i rozrywkowe.

Kiedy i za ile? 1 stycznia, godz. 18.00; bilet 90 zł, do nabycia na: kupbilecik.pl, biletyna.pl, goingapp.pl, a także na stronie tos.bilety24.pl oraz w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki.

Noworoczna Gala Operetkowa

Kilka dni później w CKK Jordanki odbędzie się kolejna Gala, na którą tym razem zaprasza Narodowy Teatr Opery i Baletu z Odessy. Podczas koncertu, składającego się z dwóch części, usłyszymy muzykę Verdiego, utwory Straussa, a nawet „Dziadka do orzechów”! Artyści zagrają także inne kultowe utwory, takie jak Hallelujah, Brunetki, blondynki, czy Czas katedr. Wśród bogatego repertuaru, każdy znajdzie coś dla siebie!

Kiedy i za ile? 4 stycznia, godz. 19.00; bilety od 80 do 120 zł, do nabycia między innymi w kasie CKK Jordanki, kupbilecik.pl, biletyna.pl.

Irena Santor – Świątecznie i przebojowo

Choć święta już za nami, na świąteczne piosenki i kolędy nigdy nie jest za późno, tym bardziej w wykonaniu takiej wokalistki jak Irena Santor, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać! Artystka, uwielbiana nie tylko przez te starsze pokolenia, odwiedzi w styczniu Toruń, aby zaprezentować jego mieszkańcom kolędy i pastorałki, a także piosenki z okrytej platyną płyty „Kręci mnie ten świat” i ostatniej płyty „Punkt widzenia”. Usłyszymy również uwielbiane przez publiczność niezapomniane przeboje takie jak: Tych lat nie odda nikt, Powrócisz tu, Już nie ma dzikich plaż czy Walc Embarras. Irena Santor wystąpi z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie: Mariusz Dubrawski –fortepian, Wojciech Ruciński – kontrabas, Grzegorz Poliszak – perkusja.

Kiedy i za ile? 6 stycznia, godz. 17.00; bilety w cenie 105, 85, 65 zł, do nabycia na kupbilecik.pl, biletyna.pl, ebilet.pl.

Koncert Karnawałowy | Karnawał Rzymski

Styczeń oznacza karnawał, wobec czego w Jordankach nie może zabraknąć koncertu karnawałowego. Karnawał Rzymski zaprezentuje nam znana i lubiana Toruńska Orkiestra Symfoniczna, z którą wystąpi tenor Łukasz Ratajczak oraz dyrygent prosto z Włoch – Roberto Giannola. W programie koncertu znajdziemy: uwerturę koncertową Karnawał rzymski (H. Berlioz), Kaprys włoski op. 45 (P. Czajkowski), Kaprys hiszpański op. 34 (M. Rimski-Korsakow), a także popularne pieśni kompozytorów włoskich, m.in. O, sole mio czy Funiculi Funicula.

Kiedy i za ile? 11 stycznia, godz. 19.00; bilet normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, do nabycia na na tos.bilety24.pl oraz w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki.

Czas dla nas – cykl koncertów dla dzieci do 6 lat

W styczniu wśród wydarzeń w Jordankach także i ci najmłodsi znajdą coś dla siebie. Specjalnie dla nich, w ramach całorocznego projektu „Edukacja- Toruńska Orkiestra Symfoniczna”, organizowane są dla nich ciekawe muzyczne wydarzenia. Wśród nich znajduje się cykl „Czas dla nas” obejmujący grupę wiekową do 6. roku życia. Cykl powstał z myślą zarówno o dzieciach, jak i rodzicach. Zajęcia wprowadzają maluchy w świat instrumentów, oswajają z ich brzmieniem i aktywizują do udziału w zabawach. Wszystkie prowadzone są w sposób przystępny i swobodny, z udziałem profesjonalnych artystów. W styczniu najmłodsi, podczas koncertu „Tango z Dziadkiem”, usłyszą słynne polki, tanga, walce i fokstroty. Taneczne rytmy z różnych stron świata na pewno porwą do tańca nie tylko dzieci, ale również ich rodziców.

Kiedy i za ile? 13 stycznia, godz. 16.00 i 17.15; bilety w cenie: 20 zł (dorosły), 10 zł (dziecko), 40 zł (rodzinny), do nabycia na tos.bilety24.pl.

Zbigniew Preisner i Przyjaciele

Koncertom „Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy” towarzyszy ogromne zainteresowanie, w związku z czym do już wcześniej ogłoszonych występów w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu, dodany został jeszcze jeden koncert w Toruniu. Osiemnaście lat temu Zbigniew Preisner – polski kompozytor muzyki filmowej i teatralnej – wydał płytę „Moje Kolędy”. W 2015 roku kompozytor dodał do albumu siedem kolejnych, nowych kolęd, a wydawnictwu nadało płycie tytuł: „Nowe i stare kolędy. W poszukiwaniu dróg”. Właśnie repertuar z tego krążka usłyszą w styczniu torunianie. Na scenie CKK Jordanki zobaczymy i usłyszymy takich artystów jak: Zbigniew Preisner, Beata Rybotycka, Maciej Balcar, Edyta Krzemień, Joanna Pocica oraz Jan Karpiel-Bułecka z zespołem. Solistom towarzyszyć będzie zespół złożony z najlepszych polskich muzyków.

Kiedy i za ile? 17 stycznia, godz. 20.00; bilety do nabycia za pośrednictwem strony prestigemjm.com.

Filmowe Przeboje Symfonicznie

Jeśli jesteście fanami piosenek z filmów, w styczniu będziecie mieli okazję usłyszeć je w nieco innej, mianowicie symfonicznej aranżacji. Podczas tego wyjątkowego koncertu usłyszymy najpopularniejsze piosenki z musicali i filmów muzycznych takich jak: Love Story, Upiór w operze, Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Śniadanie u Tiffany’ego, Grease, West Side Story, New York, New York, Mamma Mia, Casablanca. Zaprezentują je dla nas wokaliści Agnieszka Przekupień i Jan Traczyk, a towarzyszyć im będzie Toruńska Orkiestra Symfoniczna i Piotr Sułkowski jako dyrygent.

Kiedy i za ile? 18 stycznia, godz. 19.00; bilet normalny 50 zł, ulgowy 40 zł, do nabycia na tos.bilety24.pl oraz w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki.

AKTUALIZACJA:

W związku z ogłoszoną przez Prezydenta Michała Zaleskiego żałobą w Toruniu informujemy, że koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej – Filmowe przeboje symfonicznie, który miał odbyć się w piątek 18 stycznia, zostaje odwołany.

Zwrot biletów:
– bilety zakupione w kasie biletowej – można zwracać je do kasy CKK Jordanki czynnej od wtorku do soboty w godz. 13:00 – 19:00 do końca stycznia 2019 r.
– bilety zakupione przez internet – osoby, które zakupiły bilety drogą internetową, otrzymają instrukcję, która zostanie przesłana drogą mailową.

Osiecka, Młynarski, Przybora…

Pod koniec stycznia w Jordankach odbędzie się ciekawy koncert w kulcie Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory. Pomysłodawcą, reżyserem i prowadzącym wydarzenie jest Andrzej Strzelecki, który ze wspomnianymi artystami miał zaszczyt pracować i traktuje ich jako swoich mistrzów. Do współpracy podczas koncertu zaprosił swoich uczniów z Akademii Teatralnej: Katarzynę Dąbrowską, Natalię Sikorę i Marcina Januszkiewicza, którzy wykonają piękne piosenki autorów w interpretacjach, które swą jakością i klasą dorównują tym wybitnym twórcom tekstów. Gościem koncertu będzie między innymi Zbigniew Zamachowski.

Kiedy i za ile? 20 stycznia, godz. 17.00; bilety w cenie 55, 75, 90, 100, 110, 120, 130 zł, do nabycia w kasie CKK Jordanki.