Skończyły się wakacje, czas na inaugurację sezonu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej! Jednak nie tylko wielbiciele muzyki poważnej znajdą coś dla siebie we wrześniu w CKK Jordanki. Także na miłośników popu czeka mnóstwo muzycznych wrażeń.

Porgy & Bess – Historia Miłości Ponadczasowej

To ostatni koncert odbywający się w ramach 22. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”. Podczas wielkiego finału publiczność będzie miała okazję wysłuchać jazzowo-rozrywkowej wersji opery G. Gershwina pt. „Porgy & Bess”. To opowieść o różnych obliczach miłości – zarówno o uczuciu pełnym pożądania, jak i tym gotowym do przebaczenia. Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej towarzyszyć będą amerykańscy artyści, w tym chór Prairie Viev A&M University Concert Chorale.

Kiedy i za ile? 2 września (niedziela), godz. 18:00. Bilety w cenie 40 zł do nabycia na stronie internetowej TOS oraz w kasie CKK Jordanki.

Women’s Voices

Silne, niezależne, ambitne – takie są polskie wokalistki, który wystąpią podczas koncertu „Women’s Voices” i udowodnią, że kobiety mają moc (nie tylko na scenie!). W CKK Jordanki zaśpiewa Monika Brodka, Natalia Przybysz oraz Paulina Przybysz. Artystki zaprezentują znane utwory w nowych aranżacjach. Natomiast Kasia Nosowska wystąpi z koncertem solowym.

Kiedy i za ile? 9 września (niedziela), godz. 16:30. Bilety w cenie 129 zł dostępne na womensvoices.pl, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik w całym kraju.

Inauguracja 40. sezonu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej | Beethoven 20/20

Inauguracja kolejnego sezonu działalności Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej to wydarzenie niezwykłe. Widzowie będą uczestniczyć w starannie zaplanowanej historii – powita ich poruszająca uwertura do opery „Halka” napisana przez Stanisława Moniuszkę, następnie ciarki zafunduje V Symfonia c-moll op. 67 autorstwa Ludwika van Beethovena, która znana jest nie tylko wytrawnym melomanom, zaś cały występ zakończy romantyczny Koncert fortepianowy a-moll op.17 Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu laureata licznych międzynarodowych konkursów pianistycznych Mariana Sobuli. To zapowiedź tego, na co mogą liczyć fani Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w nadchodzącym sezonie artystycznym.

Kiedy i za ile? 14 września (piątek), godz. 19:00. Bilety w cenach 40 zł normalny, 30 zł ulgowy do nabycia na stronie internetowej TOS oraz w kasie CKK Jordanki.

Historia Pana Beethovena. Symfonika Familijna

Widowisko dla rodziców i dzieci, podczas którego nie tylko będzie można zapoznać się z wybitnym kompozytorem Ludwigiem Van Beethovenem. To także cykliczna okazja do zapoznania się z Orkiestrą od kuchni. W programie koncertu Orkiestry pod batutą Mariusza Smolija Marsz Triumfalny WoO 2a czy fragmenty V Symfoni c-moll op. 67.

Kiedy i za ile? 16 września, godz. 16:00. Bilety w cenach 25 zł (dorosły) i 15 zł (dziecko) do nabycia w kasie CKK Jordanki oraz na stronie bilety24.pl lub tos.art.pl. Bilet rodzinny w cenie 55 zł (2+1; każde kolejne dziecko 10 zł) do nabycia w kasie CKK Jordanki.

Zalewski śpiewa Niemena

Po „Męskim Graniu” Krzysztof Zalewski już po raz drugi, po wiosennej trasie, zmierzy się z utworami legendarnego Czesława Niemena. Podczas koncertu usłyszymy „Dziwny jest ten świat”, „Jednego serca”, mniej znane „Doloniedola”, „Pielgrzym”, które znalazły się na płycie, ale też te spoza płyty, jak choćby słynny „Sen o Warszawie”. Zalewskiemu towarzyszyć będą Natali i Paulina Przybysz.

Kiedy i za ile? 24 września (poniedziałek), godz. 19:00. Bilety w cenie: 49 zł (strefa D), 79 zł (strefa C), 99 zł (strefa B), 129 zł (strefa A). Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste, www.goodtaste.bilety24.pl, www.kupbilecik.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn i Media Markt.

 Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu- Sebastian Riedel & Cree

Z okazji 25. rocznicy śmierci legendarnego bluesmana Ryszarda Riedla zagrają jego syn Sebastian wraz z grupą Cree, której nazwa wzięła się z fascynacji Ryszarda Riedla Indianami. Mottem zespołu jest Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.

Kiedy i za ile? 28 września, godz. 19:00. Bilety dostępne na stronie adria.art w cenach 50, 70, 90 i 110 zł.

Hip-hop Dance Show Romeo i Julia: Best Crew x Bisz (B.O.K)

Widowisko taneczne, w którym Romeo i Julia poznają się nie we włoskiej Weronie, a na nowojorskim Bronksie. Toruńskiemu studiu tanecznemu Best Crew towarzyszyć będą bity od popularnego  rapera z Bydgoszczy Bisza, który w Jordankach pojawi się z Oerem i Kayem (B.O.K). Interpretacja dramatu Szekspira dostarczy widzom wielkiej dawki emocji. już po raz drugi w Toruniu.

Kiedy i za ile? 29 września (sobota), godz. 18:00. Bilety w cenie 35 zł należy kontaktować się telefonicznie, dzwoniąc pod nr 501 622 123 lub przez prywatną wiadomość na Facebooku do fanpage’a grupy Best Crew.

Opracowali: Sara Watrak, Michał Machel.