Już w najbliższy weekend, na hali Spożywczaka, odbędzie się kolejna edycja turnieju futsalowego „Konfrontacja”. Jak zawsze, obok najlepszych amatorskich zespołów z Torunia, pojawią się przyjezdni, tym razem z 14 innych miast i miejscowości.

„Konfrontacja vol. 4” to kolejna edycja turnieju halowego organizowanego przez Futbol Arenę. Tym razem zawody zostaną rozegrane w dniach 16-17 stycznia 2015 roku, podczas których zobaczymy łącznie aż 64 spotkania, co daje ponad 21 godzin boiskowej walki. A tej na pewno nie zabraknie, bowiem w tym roku na hali spotka się wiele bardzo dobrych ekip.

Według organizatorów to najsilniej obsadzony turniej w historii. O jego renomie świadczy doskonale fakt, że praktycznie żadna z zaproszonych ekip nie zdecydowała się odmówić. Chociaż przed pierwszym gwizdkiem ciężko wyrokować kto może wygrać, to kilku faworytów można wskazać już teraz. Z toruńskich drużyn nie zabraknie praktycznie żadnej silnej amatorskiej drużyny. Na hali pojawi się zarówno Baumat Toruń – aktualny mistrz ligi Futbol Arena jak i Dynamik Herring – mistrz Polski w futbolu sześcioosobowym. Oprócz nich namieszać postarają się m.in. Klajmeksy Rubinkowo, którym doskonale pasuje formuła turniejowa, czego najlepiej dowodzi dwukrotne zwycięstwo w poprzednich edycjach „Konfrontacji”.

Chociaż ekipy z Torunia nie oddadzą łatwo żadnego meczu, to zwycięzcą turnieju może okazać się któraś z silnie obsadzonych drużyn przyjezdnych. Na sukces liczy na pewno Chełmża Futsal Team, która na co dzień gra w Stalex Ekstralidze. Mocną ekipę wystawił też Szczecin, który postanowił zebrać najlepszych graczy, którzy występują tam w rozgrywkach amatorskich i wystawić w jednej drużynie.

Mocną stroną turnieju jest jego formuła. Zespoły rywalizują w ośmiu czterozespołowych grupach, z których do dalszego etapu awansują po dwie najlepsze drużyny. Tam czeka je już faza pucharowa, gdzie każda porażka oznacza powrót do domu. Sprawia to, że praktycznie każdy mecz na turnieju jest istotny, a żadna z ekip nie będzie mogła sobie pozwolić na chwilę rozprężenia. Zwycięzcą okaże się ten, kto oprócz wysokich umiejętności piłkarskich, będzie umiał też zachować skupienie i siły przez cały okres zawodów.

Faza grupowa turnieju zaplanowana jest na dwa dni. 16 stycznia, od godziny 9:00 do 23:45 zobaczymy w akcji zawodników z grup od A do F. Ekipy z grup G oraz H swoje spotkanie rozegrają dzień później, od 9:00 do 13:45. Tuż po tych meczach, w godzinach 14:00 – 20:45 zobaczymy całą fazę pucharową. Wszystkie spotkania odbędą się na Hali Sportowej „Spożywczak” przy ulicy Grunwaldzkiej 33/35.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/458019201052359/

Link do strony www: http://futsal-torun.pl/vol4-serwis-specjalny/