Niezła gratka czeka przyszłych studentów UMK  już w trakcie rekrutacji. Nasza uczelnia przygotowała specjalny konkurs mający ich zachęcić do podjęcia studiów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Nagród jest kilka, trzeba przyznać dość wartościowych. Policzmy. Najtańsze miejsce w akademiku kosztuje 240 zł. Pięciomiesięczny pobyt w nim kosztowałby zatem 1200 zł.Oczywiście nagroda nie podlega ekwiwalentowi pieniężnemu.

Warunkami wzięcia udziału w Wielkim Konkursie Rekrutacyjnym są: zapisanie się w Internetowej Rejestracji Kandydatów,podjęcie studiów na UMK rozumiane jako dostarczenie dokumentów wymaganych przy rekrutacji i, co ważne, odebranie legitymacji studenckiej.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze losowania.Nagroda zostanie przekazana na uroczystej inauguracji roku akademickiego 2014/2015. 

Nagrodami w konkursie są:

- darmowy pokój w akademiku UMK w Toruniu przez pierwszy semestr studiów
- darmowy pokój w akademiku nr 2 Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy przez pierwszy semestr studiów
- darmowy wstęp na liczne wydarzenia kulturalne (koncerty, festiwale, seanse filmowe) w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” w Toruniu przez pierwszy semestr studiów
- darmowe korzystanie z basenu i siłowni w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK w Toruniu przez pierwszy semestr studiów
- darmowy kurs umiejętności multimedialnych (grafika, animacja, wideo w internecie) w Uniwersyteckim Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania UMK
- zestaw odzieży medycznej na cały okres studiów (5 fartuchów i 2 pary obuwia)
Toruńska Alma Mater ciekawie podeszła do kwestii zwiększenia zainteresowania podjęciem studiów właśnie w Toruniu. Zobaczymy jak przełoży się to liczbę kandydatów na żaków naszego Uniwersytetu.