Na szczęście torunian upodobał sobie nasze miasto i chętnie do niego wraca. Oczywiście ku uciesze tłumnej publiczności. Kortez po raz kolejny odwiedza Toruń, tym razem zagra w Od Nowie.

Kortez, a właściwie Łukasz Federkiewicz, zaczął swoją przygodę z muzyką z pianinem i puzonem. Dopiero po kilku latach stwierdził, że zacznie śpiewać, co było strzałem w dziesiątkę. Początkiem była EPka Jazzboy Session, z której pochodzi słynny hit Zostań, a singiel Od dawna już wiem pochodzący z debiutanckiej płyty Bumerang podbił serca słuchaczy znajdując się wysoko na listach przebojów. To wszystko zaowocowało nagrodą publiczności w kategorii Debiuty podczas tegorocznego festiwalu w Opolu.

Nic więc dziwnego, że wokalista postanowił wydać dwupłytowy album koncertowy z krakowskich wystąpień. Rosnąca popularność, wysokie pozycje na listach przebojów i płyty wyprzedające się jak ciepłe bułeczki to zasługa szorstkiego, przenikającego do wyobraźni głosu Korteza, nastrojowej muzyki i, a może przede wszystkim, mądrego tekstu, który każdy z nas może interpretować subiektywnie. Przywołanie emocji i uczuć zmusza do przemyśleń.

SZCZEGÓŁY:

DATA: 07.10.2016
GODZINA: 20:00
MIEJSCE: Od Nowa, Toruń
BILETY: w
ięcej szczegółów na wydarzeniu facebookowym.

[Fot. strona wydarzenia]