Kto z Was chciałby zobaczyć prezydenta Zaleskiego śpiewającego piosenki Czesława Niemena? Niestety na taki występ na razie się nie zanosi. Za to z utworami legendy polskiej muzyki zmierzy się Krzysztof Zalewski.

Krzysztof Zalewski zmierzy się z legendą

Krzysztof Zalewski-Brejdygant, znany też jako Zalef, to urodzony w Lublinie wokalista. Jest laureatem drugiej edycji Idola. Obecnie działa w zespołach Japoto oraz Muchy. Współpracował również z z Mioushem, Natalią Przybysz oraz Natalią Niemen. Jest bardzo aktywnym wokalistą, zdecydowanie angażuje się w promowanie polskiej kultury. Projekt „Zalewski śpiewa Niemena” spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności. Przyszła więc pora na drugą odsłonę trasy koncertowej poświęconej twórczości Czesława Niemena.

Po raz pierwszy piosenki Czesława Niemena w aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego można było usłyszeć podczas zeszłorocznego festiwalu w Jarocinie. Z kolei na początku 2018 roku do sklepów trafiła płyta „Zalewski śpiewa Niemena”.

Jakie utwory Niemena wykona Krzysztof Zalewski? Na pewno nie zabraknie ponadczasowych, wszystkim dobrze znanych przebojów takich jak „Dziwny jest ten świat” czy „Sen o Warszawie”. Poza tym publiczność będzie miała okazję usłyszeć mniej znane utwory polskiego multiinstrumentalisty – chociażby „Doloniedola”” czy „Pielgrzym”. Podczas występów Krzysztofowi towarzyszyć będą Natalia i Paulina Przybysz, Jurek Zagórski (gitara), Tomasz Duda (saksofon, flet), Jarosław Jóźwik (instrumenty klawiszowe), Pat Stawiński (bas) oraz Kuba Staruszkiewicz (perkusja).

Warto dodać, że nie będzie to pierwszy występ Krzysztofa Zalewskiego w Toruniu. Artysta kilkakrotnie pojawiał się w Toruniu, m.in. promując swój album „Złoto”(fotorelację z tego wydarzenia możecie zobaczyć tutaj).

Kiedy i gdzie?

KIEDY: 24 września 2018 (poniedziałek), godz. 19:00
GDZIE: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, al. Solidarności 3, Toruń
BILETY: Bilety w cenie: 49 zł (strefa D), 79 zł (strefa C), 99 zł (strefa B), 129 zł (strefa A) dostępne na www.eventim.pl/goodtaste, www.goodtaste.bilety24.pl, www.kupbilecik.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt, Media Expert.

Wydarzenie na Facebooku

[fot. Mateusz Kosowicz]