Miłośnicy muzyki Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika doczekają się kolejnej pozycji wydawniczej, związanej z legendarną toruńską formacją. Już wkrótce nakładem wydawnictwa Muza S.A. ukaże się książka My lunatycy. Rzecz o Republice Anny Sztuczki i Krzysztofa Janiszewskiego.

REPUBL

Reklamowana jako pierwsza książka napisana przez fanów Republiki, zawierać będzie wspomnienia wielu osób związanych z zespołem oraz jego liderem. Na kartach tej pozycji odnajdziemy wypowiedzi m.in. członków rodziny Grzegorza Ciechowskiego, w tym jego córki Weroniki, siostry Aleksandry Krzemińskiej i szwagierki Agnieszki Wędrowskiej. Nie zabraknie wspomnień menedżerów i osób z kręgu Republiki, a także muzyków innych zespołów. Autorzy dotarli m.in. do członków Kobranocki, Atrakcyjnego Kazimierza, Rejestracji czy Bikini, dzięki czemu otrzymujemy opowieść nie tylko o najwybitniejszym zespole polskiego rocka, ale także scenie muzycznej Torunia, skupionej wokół klubu „Od Nowa”. Nie pominięto także wspomnień wiernych fanów Republiki, które udowadniają, że wpływ formacji spod znaku bieli i czerni jest wciąż odczuwalny, choć od 14 lat nie ma wśród nas jej charyzmatycznego lidera.

My lunatycy. Rzecz o Republice ma trafić do księgarń w sierpniu tego roku. Na stronie wydawnictwa Muza S.A. można nabywać już książkę w przedsprzedaży.

[fot. Pko/Wikimedia Commons]