Czy należysz do grona wierzących w moc książek i podwyższających statystyki czytelnicze? A może chcesz uzupełnić swoją biblioteczkę o tytuły szkolne? Ta informacja to zdecydowanie propozycja dla Ciebie! 

Kolejna filia Książnicy Kopernikańskiej organizuje wyprzedaż wycofanych tytułów. Oferta jest doprawdy różnorodna.  Czytelnicy preferujący klasykę znajdą powieści m.in. Aleksandra Dumasa, Williama Whartona, Lucy Maud Montgomery. Na miłośników fantastyki czekać będą tomiki z popularnych w latach 80. serii „Biblioteka fantastyki” oraz „Fantastyka – Przygoda – Rozrywka”. Nie zabraknie także książek dla najmłodszych. Mówiąc o perełkach przyszłego kiermaszu, warto wymienić także roczniki „Płomyka” i „Płomyczka”. Miłośnicy opasłych tomów oferujących naukowe informacje będą mogli zakupić: „Historię II Wojny Światowej” (12 tomów), „Dekalog wiedzy” (10 tomów), „Historię sztuki” (4 tomy). Uzupełniający biblioteczki w źródła wiedzy trafią także encyklopedie i słowniki PWN.

Za większość książek czytelnicy zapłacą złotówkę lub dwa złote, natomiast droższe będą głównie wydania wielotomowe.

Kiermasz odbędzie się w Książnicy Kopernikańskiej (ul. Fałata 35), potrwa od 25 maja (poniedziałek) do 29 maja. Wydarzenie odbywać się będzie w godzinach otwarcia biblioteki, czyli od  12 do 18 w poniedziałek, wtorek i czwartek, natomiast w środę od 11 do 15, a w piątek 8.30 do 16.