Esperanto to język międzynarodowy, który opracował Ludwik Zamenhof. Publikacja podręcznika miała miejsce w 1887 r. Od lutego w Muzeum Etnograficznym w Toruniu będzie można nauczyć się podstaw tego sztucznie wytworzonego języka.

Kurs trwa 10 godzin lekcyjnych (5 zajęć odbywających się co tydzień) i jest adresowany do starszej młodzieży i dorosłych. Koszt kursu to 100 zł od osoby.

Dla kogo esperanto?

Organizatorzy kurs polecają każdemu, kto:

  • Osobom zainteresowanym poznawaniem innych krajów, ich kultury i codziennego życia poprzez ułatwioną komunikację językową;
  • Osobom, dla których ważniejsze jest to, co łączy ludzi a nie co dzieli, a wspólny język rozumieją jako przydatne narzędzie budowania przyjaznych relacji;
  • Osobom chcącym ćwiczyć sprawność umysłu, pamięć, uwagę, koncentrację oraz mówienie, rozumienie ze słuchu, czytanie i pisanie w  języku innym, niż własny.

Dodajmy, że nauka esperanto wymaga średnio 5-krotnie mniejszego nakładu pracy niż w przypadku nauki obcego języka naturalnego.

Na kurs można zapisać się drogą mailową do końca stycznia 2019 r., wysyłając wiadomość pod adres: edukacja@etnomuzeum.pl. Kurs poprowadzi Maria Pokrzywnicka, a więcej informacji o kursie można uzyskać pod numerem telefonu: 56 622 89 43.

Kurs esperanto – terminy

Kiedy? Poniedziałki: 11, 18, 25 lutego i  4, 11 marca 2019 r., w godz. 17.00-18.30.

Gdzie? Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej Prüfferowej w Toruniu, Wały gen. Sikorskiego 19.