Już w najbliższy wtorek o godzinie 18.45 w Studiu Tańca „Nie po palcach” ruszy kurs tanga argentyńskiego dla początkujących, który będzie odbywać się cyklicznie przez najbliższe 3 tygodnie.

Osoby, które wezmą w nim udział, będą mogły nauczyć się podstaw tego tańca. Dzięki temu dołączą do grona toruńskich milongueros i będą mogły szlifować swoje umiejętności, a także czerpać przyjemność z tańca podczas toruńskich Milong.

Tango argentyńskie, jak sama nazwa wskazuje, miało swoje początki w Argentynie w XIX wieku. Opiera się ono głównie na improwizacji i bliskości obojga partnerów, którzy wspólnie interpretują muzykę. Dla obserwatora jest to taniec niezwykle namiętny, ukazujący emocje i odczucia tancerzy, często odbierane jako historia miłości. W połączeniu z muzyką sprawia, że jesteśmy całkowicie pochłonięci światem, w który zostaliśmy wprowadzeni.

Całość zaczyna się od jednego spojrzenia. Zgodnie z etykietą tanga, zwaną cabeceo, mężczyzna zaprasza partnerkę do tańca poprzez głębokie spojrzenie jej w oczy. Jeżeli kobieta utrzyma kontakt wzrokowy, oznacza to, że przyjmuje ona zaproszenie do tańca. Mężczyzna ma wtedy obowiązek, nie przerywając spojrzenia, podejść do niej i zaprowadzić ją na parkiet.

Kurs poprowadzą Magda i Piotr Iwaniccy, którzy uczyli się tego niezwykłego tańca zarówno pod okiem par polskich, jak i zagranicznych. Na swoich zajęciach stawiają oni przede wszystkim na muzykalność i czerpanie wspólnej radości z tańca.

Kiedy i gdzie?

Kiedy?

11 czerwca, godz. 18.45

18 czerwca, godz. 18.45

25 czerwca, godz. 18.45

Gdzie? Studio Tańca „Nie po palcach”, ul. Jęczmienna 13, Toruń

Zapisy na kurs są możliwe w recepcji studia.