Po wielkanocnym odpoczynku czas udać się do Kina Studenckiego „Niebieski Kocyk”. Czekają tam na Was kolejne oscarowe perełki oraz zapadające w pamięć polskie produkcje.

Pierwszy kwietniowy seans w „Niebieskim Kocyku” skłoni widzów do zadania sobie pytania – czy miłość doskonała istnieje? Czy związek z kimś w rodzaju własnego klona może być szczęśliwy? „Serce miłości” to historia zakochanych w sobie artystki (w tej roli Justyna Wasilewska) oraz muzyka (granego przez Jacka Poniedziałka). Ich sposobem na życie jest sztuka. Tworzą swój własny świat, ale jedno wymyka im się spod kontroli – emocje. To kolejna po „Performerze” doskonała i intrygująca historia w reżyserii Łukasza Rondudy.

W filmie „Pomiędzy słowami” jeden z najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia, Jakub Gierszał, wciela się w rolę Michaela, prawnika z Berlina. Mimo że 28-letni mężczyzna jest z pochodzenia Polakiem, prawie nic nie łączy go z tym krajem. Prawie – bowiem nagle w życiu Michaela – czy też Michała – zjawia się jego ojciec, Stanisław (w tej roli znakomity Andrzej Chyra). Jak to spotkanie wpłynie na młodego mężczyznę? Sprawdźcie w „Niebieskim Kocyku”.

Nie mogło być inaczej – w Kinie Studenckim „Niebieski Kocyk” obejrzycie zdobywcę Oscara w kategorii „najlepszy film”. „Kształt wody” to baśń dla dorosłych. Akcja filmu rozgrywa się w latach 60., w Stanach Zjednoczonych. Główna bohaterka, Eliza Esposito (nominowana do Oscara Sally Hawkins), wiedzie raczej nudne i smutne życie. Wszystko zmienia jedno wydarzenie – Eliza odkrywa, że w laboratorium, w którym pracuje, przeprowadzany jest tajemniczy eksperyment. Może on zmienić losy świata. Jak w tej sytuacji postąpi Eliza? Warto dodać, że „Kształt wody” otrzymał również statuetki w kategorii „najlepszy reżyser”, „najlepsza scenografia” oraz „najlepsza muzyka oryginalna”.

Mistrzowski aktorski duet – Meryl Streep i Tom Hanks – w nowym filmie Stevena Spielberga wspólnie przeprowadzają śledztwo. „Czwarta władza” to opowieść o jednym z najsłynniejszych starć amerykańskiej prasy z władzą. Wydawczyni dziennika „The Washington Post” i jego redaktor naczelny będą musieli podjąć trudną decyzję – czy ujawnić tajemnice, które przez trzy dekady skrywał amerykański rząd? Czy publikować dokumenty wskazujące na nadużycia władzy? W Kinie Studenckim „Niebieski Kocyk” będziecie mogli przekonać się, jak zakończy się ta historia.

Tytułowa „Lady Bird” to zbuntowana nastolatka grana przez Saoirse Ronan (aktorkę znaną chociażby z „Nostalgii anioła”, a także z teledysku do piosenki „Galway Girl” Eda Sheerana). Główna bohaterka uczęszcza do katolickiego liceum, ale nie przestaje sprzeciwiać się matce. Okazuje się jednak, że córkę i matkę wiele łączy – obie są silnymi, niezależnymi kobietami o jasno sprecyzowanych poglądach. W filmie tym nie znajdziecie owijania w bawełnę – to szczery i bezpośredni obraz relacji międzyludzkich.

6 nominacji do Oscarów i w pełni zasłużona statuetka za najlepszy kostiumy – tak przedstawia się dorobek amerykańskiego dramatu „Nić widmo”. Historia przedstawiona na ekranie ma miejsce w lat. 50., w Londynie. Słynny krawiec, Reynolds Woodcock, tworzy kreacje m.in. dla rodziny królewskiej. Przez jego pracownię przewijają się setki kobiet, jednak Reynolds pozostaje kawalerem. Nagle w jego życiu zjawia się Alma (Vicky Krieps). Reynolds nie może się jej oprzeć. Szalona miłość burzy jego codzienną rutynę. Jakie konsekwencje niesie za sobą ta znajomość? Zobaczcie w „Niebieskim Kocyku”.

Kwiecień w „Niebieskim Kocyku” – repertuar:

„Serce miłości” – 9 kwietnia 2018 (poniedziałek), godz. 21:00
„Pomiędzy słowami” – 12 kwietnia (czwartek), godz. 21:00
„Kształt wody” – 16 kwietnia (poniedziałek), godz. 19:00
„Czwarta władza” – 17 kwietnia (wtorek), godz. 19:00
„Lady Bird” – 23 kwietnia (poniedziałek), godz. 19:00
„Nić widmo” – 24 kwietnia (wtorek), 19:00

Wszystkie seanse odbywają się w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa.
Więcej informacji znajdziecie na fanpage’u Kina Studenckiego „Niebieski Kocyk”.

[fot. Sawatka]