Kto z nas nie zna takich evergreenów jak Mniej niż zero, Zostawcie Titanica czy Kryzysowa narzeczona? Przeboje zespołu-legendy, Lady Pank, nadal podbijają serca i stacje radiowe. Tym razem mamy okazję usłyszeć je akustycznie, Jordanki zapraszają już w połowie kwietnia.

A wszystko za sprawą jubileuszowej trasy koncertowej z okazji 35-lecia istnienia grupy. Lady Pank to zespół, który przez lata nie wychodzi z formy i tworzy coraz to nowe przeboje, idąc z duchem czasu, ale jednocześnie pozostawając w niepowtarzalnej konwencji muzycznej z początków istnienia zespołu. 1982 rok zapisał się w karierze muzyków jako początek czegoś nowego. Do tworzącego Jana Borysewicza dołączył wtedy Janusz Panasewicz i mimo wielokrotnych zmian w składzie zespołu, ten duet pozostawał niezmienny. Historia przyniosła Lady Pank zarówno ogromną popularność, jak choćby w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych, ale również kryzysy czy skandale. Wszystkie te zdarzenia kształtowały słuchaczy, którzy przez świetne i głębokie teksty piosenek utożsamiali się i wyrażali emocje w pierwszych latach wolności postkomunistycznej. Znowu pada deszcz, 7 niebo nienawiści, Stacja Warszawa czy najnowszy Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą to utwory stanowiące kolejny etap twórczości zespołu. Mimo zmiany rzeczywistość w porównaniu do tej, w jakiej Lady Pank tworzył na początku swojej kariery, styl pozostał ten sam, dzięki czemu słuchacze z łatwością przenoszą się w klimat lat osiemdziesiątych. Przekrój tematyki utworów jest ogromny, od poruszających problemy sercowe, po egzystencjalne i światopoglądowe teksty.

Bez cienia wątpliwości, Lady Pank to zespół, który był nie tylko głosem publiczności, ale i jego inspiracją. Przez 35 lat istnienia ich przeboje towarzyszą kolejnym pokoleniom, stając się ponadczasowymi nie tylko ze względu na muzykę, ale i na wartościowy przekaz. Podsumowując lata twórczości, zespół wyrusza na trasę koncertową po kraju, podczas której zabiorą nas w muzyczną podróż po historii, nie tylko tej doniosłej. Tym razem polski rock w wersji akustycznej odwiedzi Toruń 18 kwietnia w Jordankach.

KIEDY? 18 kwietnia 2017 roku
GDZIE? Centrum kulturalno-kongresowe Jordanki
WIĘCEJ INFORMACJI – wydarzenie facebookowe