Legenda polskiej muzyki wystąpi w toruńskim klubie Od Nowa. Lady Pank zagra piosenki ze swojej pierwszej płyty.

Zespół Lady Pank powstał w 1981 roku, a swoją pierwszą płytę wydał dwa lata później. To właśnie z niej pochodzą najsłynniejsze przeboje grupy takie jak „Mniej niż zero” czy „Kryzysowa narzeczona”. W tym roku przypada 35. rocznica nagrania tego historycznego albumu, dlatego też grupa Lady Pank zdecydowała się na jego remake. W nagraniach towarzyszyły muzykom takie gwiazdy jak Grzegorz Markowski, Kasia Nosowska, Kasia Kowalska, Artur Rojek, Organek, Marcin Wyrostek, Piotr Rogucki, Maciej Maleńczuk czy Lech Janerka.

Remake albumu „Lady Pank” zawiera również niespodziankę – trzy piosenki, które nie ukazały się na pierwszym krążku grupy, ale zostały nagrane jeszcze przed jego wydaniem w 1983 roku, a więc „Tańcz głupia tańcz”, „Mała Lady Punk” oraz „Minus 10 w Rio”.

Grupa Lady Pank w Toruniu zagra największe hity z pierwszej płyty

Podczas koncertów Lady Pank zagra utwory ze swojego pierwszego albumu w niezmienionej kolejności i aranżacjach. Co ciekawe, podczas niektórych występów towarzyszyć będą muzykom znani goście. Czy tak będzie również w Toruniu? Przekonamy się w grudniu. Lady Pank w Toruniu grał niejednokrotnie, chociażby na Juwenaliach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w 2016 roku.

Lady Pank swoją karierę zaczynał w dość burzliwym okresie lat. 80. Oprawa towarzysząca najbliższej trasie koncertowej będzie nawiązywać do tych niespokojnych czasów.

Kiedy i gdzie?

KIEDY: 2 grudnia 2018, godz. 19:00-21:00
GDZIE: Od Nowa, ul. Gagarina 37a
BILETY: bilety w cenach 99zł-109zł dostępne online

Wydarzenie na Facebooku

[fot. Paula Gałązka]