W najbliższą niedzielę, 22 lipca, w Toruniu, wystąpią takie gwiazdy jak Ewa Farna, Ewelina Lisowska, IRA, Kombii, Blue Cafe czy Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Wstęp na pierwszy tegoroczny koncert w ramach wakacyjnej trasy telewizyjnej Dwójki jest wolny.

Koncert „Lato z Dwójką” jest współorganizowany przez TVP2 i Gminę Miasta Toruń. Transmisja telewizyjna na żywo rozpocznie się o 20:05, a zakończy przed 22:00.

Lato z Dwójką – szczegóły wydarzenia

Koncert odbędzie się na toruńskiej Motoarenie. Bramy stadionu zostaną otwarte o godz. 18:00. Pierwszy występ zaplanowano na godzinę 19:00 – na scenie pojawi się raper Mezo i dobrze znana torunianom wokalistka Sara Pach. Natomiast start części głównej, prowadzonej przez Izabellę Krzan, zaplanowano na godz. 20:00.

Strefa gastronomiczna obok stadionu rozpocznie swoją działalność już o godzinie 16:00. Na łasuchów czekać będą foodtrucki. Warto dodać, że na koronie stadionu w trakcie koncertu również dostępne będą punkty gastronomiczne.

Lato z Dwójką – komunikacja miejska

Przed koncertem, do Motoareny, na ulicę Pera Jonssona 7, pojadą cztery dodatkowe tramwaje linii nr 5. Już od godz. 17:00 tramwaje linii numer 5 będą kursować ze zwiększoną częstotliwością (co 15 minut), podobnie jak autobus zastępczej linii nr 52 (kursuje on w zamian za niekursujące obecnie tramwaje nr 2,3 i 4). Dalej na Motoarenę będzie można dojechać tramwajami nr 8 i 9.

Tramwaje linii nr 5 zabiorą pasażerów także po wydarzeniu. Ostatni odjazd tramwaju o godz. 22:44 (tramwaj linii nr 8), dowiezie pasażerów do Alei Solidarności. Cztery kolejne odjazdy, tj. o godz. 22:49, 22:55, 23:00 i 23:08 pozwolą dostać się do centrum.
Co więcej, pasażerowie będą mogli skorzystać z dwóch dodatkowych kursów linii tramwajowej nr 9 oraz pięciu autobusów – dwa z nich wykonają po jednym kursie na linii nr 10, kolejne dwa na linii nr 30, a ostatni – na linii nr 11. Autobusy wykonają dodatkowe kursy ok. godz. 22:35 i 23:00.

Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji miejskiej w dniu koncertu znajdziecie tutaj.

Lato z Dwójką – parkingi

Dla zmotoryzowanych zostaną przygotowane trzy płatne parkingi:

  • przy Motoarenie na parkingu C na terenie toru kartingowego
  • na parkingu B od strony strefy niebieskiej
  • na parkingu Toruńskiej Akademii Jazdy przy lotnisku.
    Opłata – 5 zł.

    Uwaga! W razie niepogody koncert odbędzie się, gdyż – jak zapewnia prezydent Torunia, Michał Zaleski, obiekt jest przygotowany do oglądania występów pod dachem.

    [fot. https://www.tak.torun.pl/a/638]