Styl glamour to jeden z najpopularniejszych sposobów aranżacji wnętrz. Jego potędze służą duże możliwości w interpretacji. Wystarczy znać tylko kilka zasad, aby stworzyć eleganckie kombinacje. Glamour oznacza blask i to jest motyw przewodni, którym powinnaś się kierować. Od ciebie zależy jakie elementy wystroju będą błyszczeć i w jaki sposób. Przedstawiamy kilka podstawowych porad, których zastosowanie gwarantuje piękne efekty w zasięgu twojej ręki.

Ciemna łazienka

Ciemne kolory w łazience to nie popularne rozwiązanie. Czerń, granat czy burgund nadają niesamowitej elegancji każdemu pomieszczeniu. Już zastosowanie płytek z połyskiem w którymś z tych kolorów gwarantuje, że łazienka będzie wydawała się gustowna i kosztowna. To dokładnie taki efekt, jakiego oczekuje się od stylu glamour.

Pamiętaj jednak, że nie do każdego wnętrza takie kolory będą odpowiednie. Jeśli twoja łazienka jest niewielkich rozmiarów lepiej postawić na jaśniejsze ściany a ciemniejsze dodatki, które optycznie powiększą przestrzeń. Czerń i bliskie jej barwy sprawiają, że pomieszczenia owszem wydają się eleganckie i intymne, jednak również mogą powodować, że będziemy czuli się przytłoczeni.

Meble do łazienki z połyskiem

Jak wspominaliśmy na początku, styl glamour jest utożsamiany z blaskiem. Efekt połysku doskonale wygląda na meblach do łazienki. Jest to nie tylko rozwiązanie modne, ale również praktyczne. Rozwiązanie takie sprawia, że przedmioty wyglądają na ekskluzywne i wyszukane. To jest dokładnie to, co pragniemy osiągnąć. Meble łazienkowe Defra otrzymują połysk dzięki dodatkowym warstwom utwardzającym i wzmacniającym tworzywo, z którego są wykonane. Sprawia to, że lśnią, ale również są odporne na niszczenie i wilgotność, której w łazience niemało oraz łatwiej utrzymać je w czystości.

Złoto i srebro w łazience

Z tymi kruszcami kojarzy się styl glamour. Można powiedzieć, że są one jego nieodłącznym elementem. Jednak tutaj warto kierować się umiarem i nie ozłacać wszelkich możliwych powierzchni. Po pierwsze zdecyduj czy postawisz na złoto, czy na srebro. Oba kolory choć piękne, zazwyczaj ciężko je zestawić i łatwo o kicz. Po drugie, gdy już się zdecydujesz, pamiętaj, że do złota najlepiej pasują ciepłe barwy, a te zimne do srebra. Kierując się takim kluczem, trudno będzie ci popełnić błąd w doborze dodatków i pozostałych kolorów.

Złote i srebrne mogą być ornamenty na płytkach, dodatki takie, jak ręczniki czy dywan, ale również detale w meblach jak np. uchwyty, nóżki czy poręcze. Od ciebie zależy, na jakie elementy wystroju postawisz i jak zaaranżujesz wnętrze łazienki.

Eleganckie dodatki do łazienki

Postaw na dodatki w mocnych kolorach, z efektem połysku lub chromu. Styl glamour nie jest odpowiedni dla grzecznych dziewczynek i pastelowych kolorów. Tu powinien pojawić się pazur, który łatwo osiągnąć za pomocą odpowiednio dobranych dodatków. Postaw na ciężkie, wytworne elementy w wyrazistych kolorach. Wstaw szklane pojemniki na mydło, szczoteczki i kosmetyki. Ręczniki niech będą grube i eleganckie, ciężko opadające ze złotych poręczy. Dobierz w podobnym kolorze dywan i wstaw wazon z kwiatami lubiącymi wilgoć. Pamiętaj, że nie musisz wydawać wiele, aby zakupić takie elementy, które odmienią twoją łazienkę.

Styl glamour nie charakteryzuje się sztywnymi zasadami, bez których nie jest możliwe, aby stworzyć wnętrze o takim charakterze. Te same efekty możesz uzyskać za pomocą eleganckich i wyrazistych dodatków, jak i ciemnych kolorów na ścianach i mebli z połyskiem. Niech wyobraźnia cię nie ogranicza. Pamiętaj jedynie o mocnych barwach, złocie i srebrze i najważniejszym – blasku.