Tej postaci nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi muzyki – saksofonista Zbigniew Namysłowski to jeden z najwybitniejszych wykonawców w historii polskiego jazzu. Już jutro Centrum Sztuki Współczesnej okazja do spotkania z tym artystą – zagra ze swoim Quintetem z okazji inauguracji wystawy DUDA GRACZ ’75.

Zbigniew Namysłowski to postać, której wpływu na polski i światowy jazz nie sposób przecenić. Występował z tak wybitnymi muzykami, jak Krzysztof Komeda, Czesław Niemen czy Michał Urbaniak. Zagrał na uznawanym za najlepszy polski album jazzowy Astigmaticu Komedy, a jego własne płyty, takie jak Kujaviak Goes Funky czy Zbigniew Namysłowski należą do kanonu światowego jazzu.

Legendarny jazzman w hołdzie Jerzemu Dudzie-Graczowi, wybitnemu polskiemu malarzowi skomponował suitę, którą jutro w CSW wykona kwintet w składzie: Zbigniew Namysłowski (saksofony – alt, sopranino), Jacek Namysłowski (puzon), Sławomir Jaskułke (fortepian), Andrzej Święs (bas) i Sebastian Kuchczyński (bębny).

Koncert odbędzie się 10 czerwca o godzinie 20.30 w sali kinowej Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” (ul. Wały Gen. Sikorskiego 13). Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie CSW.