Jedna z najsłynniejszych grup muzyki ska na świecie, The Toasters już jutro wystąpi w Hard Rock Pubie Pamela. Wstęp free!

The Toasters z Nowego Jorku należą do pierwszych zespołów grających ska w USA, reprezentując tzw. trzecią falę tego nurtu. Zespół powstał w 1981 roku z inicjatywy Anglika Roberta „Bucket” Hingleya, jedynego stałego członka grupy na przestrzeni lat. The Toasters doczekali się ośmiu albumów studyjnych – pierwszy, Skaboom! ukazał się w 1987 roku, ostatni jak dotąd, One More Bullet siedem lat temu. Najnowszym wydawnictwem grupy jest reedycja kultowego albumu z 1996 roku, Hard Band for Dead, która wydana została pod tytułem 2-Tone Army (wziętym od pochodzącego z krążka przeboju grupy).

Supportem Amerykanów będzie grupa Guma & Transformers, dowodzona przez lidera legendarnej punkowej Moskwy, Pawła Gumolę. Pod szyldem nowej formacji Guma zaprezentuje się w stylistyce ska.

Uczta dla fanów muzyki spod znaku szachownicy startuje w poniedziałek, 24 listopada o godz. 19.00 w Hard Rock Pubie Pamela (ul. Legionów 36). Wstęp wolny.