Choć mamy dopiero czerwiec i z utęsknieniem czekamy na wakacje, to już teraz warto zaplanować sobie jeden z listopadowych wieczorów. Właśnie wtedy bowiem, na Auli UMK, zagra lubiany przez wielu zespół Lao Che, który zaprezentuje torunianom swój nowy krążek zatytułowany „Wiedza o społeczeństwie”. 

Lekcja „Wiedzy o społeczeństwie”, czyli koncert Lao Che w Toruniu

Lao Che to zespół, który został założony w 1999 roku w Płocku. Jego nazwa pochodzi od jednej z drugoplanowych postaci filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady, czyli od „Starego Che”. Zespół występuje obecnie w składzie: Rafał Borycki (bas, wokal), Mariusz Denst (sampler, wokal), Hubert Dobaczewski (wokal, gitara), Maciek Dzierżanowski (instrumenty perkusyjne, Sammler, wokal), Michał Jastrzębski-Szwed (perkusja), Filip Różański (instrumenty klawiszowe, wokal). Do zespołu dołączył także nowy muzyk – Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.

Koncert w Toruniu ma na celu promocję nowego, ósmego krążka zespołu, zatytułowanego „Wiedza o społeczeństwie”. Jest to płyta, która opowiada o ludzkich perypetiach, ich poczynaniach, słabościach, marzeniach, wątpliwościach i wielu innych uczuciach czy emocjach. Są to spostrzeżenia, które przekazywane są z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina. Lao Che na płycie tej sięga do brzmień, które wielu kojarzyć mogą się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych. Muzyka ta zaprezentowana jest jednak w niecodzienny, charakterystyczny dla zespołu sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty odpowiada Piotr „Emade” Waglewski oraz Filip „Wieża” Różański.

Szczegóły wydarzenia:

Kto: Lao Che

Kiedy: 25 listopada, godz. 19.00

Gdzie: Aula UMK

Bilety: W cenie od 50 do 85 zł, dostępne na Kupbilecik.

Wydarzenie na Facebooku.