Slackline Games, czyli zawody najlepszych linoskoczków świata, po raz kolejny będą mogli obejrzeć także mieszkańcy Torunia. Wystarczy wybrać się na toruńską Starówkę.

22 czerwca, o godz. 17:00 pomiędzy Dworem Artusa a Ratuszem Staromiejskim, na wysokości ok. 10 metrów zawisną taśmy, po których ponad głowami widzów ścigać się będą zawodnicy z Polski, USA, Czech, Łotwy i Estonii. Zwycięzca otrzyma główną nagrodę – 1000 euro. W widowisku weźmie udział 8 zawodników. Rywalizacja odbywać się będzie w systemie pucharowym, szybszy z pojedynku awansuje do kolejnej rundy. W trakcie trwania wydarzeń przeprowadzone zostaną warsztaty dla dzieci. Polegać będą na chodzeniu, przy asekuracji instruktora lub rodzica po taśmie o długości 3 metrów na wysokości ok. 30 cm.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Jesteście ciekawi jak to wygląda? Zobaczcie, jak widowiskowo było w Bydgoszczy!

RivercrossingWCH-41
RivercrossingWCH-82
RivercrossingWCH-89

Oto uczestnicy Slackline Games w Toruniu

Mickey Wilson (USA)
Miłośnik sportów ekstremalnych! Pomyśl o jakimkolwiek – Mickey już go próbował. Amerykanin z Kolorado spod bandery Gibbon Slacklines przemierza świat w poszukiwaniu kolejnych wyzwań. Od lat w czołówce światowego trickline. Cała Ameryka mówiła o nim w zeszłym roku, gdy wykorzystując swoje mistrzowskie umiejętności balansowania uratował życie kolegi na wyciągu narciarskim. W Bydgoszczy już był. W Toruniu jeszcze nie, i nie może się doczekać

https://www.gibbon-slacklines.com/en/team/mickey-wilson/

https://www.facebook.com/MickeyWilsonSlacker/

Filip Oleksik (Polska)

Najszybszy polski slackliner zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Przechodzeniu przez Rzekę w Bydgoszczy. Reprezentuje Polskę na najlepszych zawodach trickline za granicą, jest też zdobywcą Pucharu Polski w tej dziedzinie. Chodzi po taśmach zawieszonych bardzo wysoko, bo kilometr nad ziemią. Chodzi też po tych długich – 190 metrów. Od początku swojej przygody ze slack’iem, czyli od pięciu lat, jeździ po świecie, poznaje ludzi i cieszy się życiem. Na co dzień członek ekipy Slackhouse.

Zdjęcia:
https://web.facebook.com/filip.oleksik/photos?lst=633502119%3A100001631002040%3A14969177

02&source_ref=pb_friends_tl

Tauri Vahensaar (Estonia)

Wschodząca gwiazda światowego trickline’u. Pochodzący z Estonii Tauri od początku swojej przygody >ze slack’iem (3 lata) pracuje nad własnym, niepowtarzalnym stylem. Zaczynał od akrobatyki, skąd wyniósł zmiłowanie do salt, obrotów i … upadków. W świecie slackline’u zwany jako „Animal” ze względu na tworzenie nowych, wybitnie trudnych tricków takich jak „Estonian backflip” czy „back spiral”. Jest kreatywny również w wynajdowaniu miejsc i przechodzeniu długich i widowiskowych longline’ów. Uczestnik finałów Slackline Games Bydgoszcz 2016

Zdjęcia:
https://drive.google.com/drive/folders/0B51wglGd8AHSLW1RMHVDR0hDOHc

Film: https://drive.google.com/file/d/0B51wglGd8AHSTmRnZ1g1NWlYZkk/view

Petr Vorisek (Czechy)

Od początku swojej przygody ze slackline’em (2008 rok) podróżuje przez wszystkie style slackline. Od tricków, po mocno naciągnięte taśmy. Jego rekord longline to 200 metrów. Urodzony w czeskim Libercu podróżuje po świecie autostopem w poszukiwaniu miejsc do realizowania swojej pasji i poznawania ludzi. Właśnie ukończył Akademię Sztuk Pięknych. I nteresuje się sztuką, muzyką elektroniczną i autostopem. W Slackline Games 2016 w Bydgoszczy zajął czwarte miejsce ulegając w walce o brąz Nathanowi Paulin.

Zdjęcia i filmy:
http://www.eqb.cz/petr-vorisek-en.html

[Fot. materiały organizatora]