Listopad = smutek, nuda i przygnębienie? Na pewno nie w Kinie Studenckim! Listopad w „Niebieskim Kocyku” zapewni Wam cały wachlarz emocji.

Pierwszym filmem, który będzie można zobaczyć w „Niebieskim Kocyku”, jest szwedzko-amerykańska produkcja pt. „Żona”. To historia pisarza, który został laureatem Nagrody Nobla oraz jego żony, która miała o wiele większy wpływ na karierę męża, niż jej się wydaje. Widz ma okazję przyjrzeć się perypetiom małżeństwa, historii ich miłości (która notabene zaczęła się, gdy Joe był jeszcze nauczycielem Joan) oraz ich podróży do Sztokholmu. To niezwykła opowieść o ludzkich słabościach i sile uczucia.

Dzień później widzowie będą mieli okazję obejrzeć film „Czarne Bractwo. BlacKkKlansman”, który oparty jest na prawdziwych zdarzeniach. W latach 70. XX wieku pewien zdeterminowany detektyw postanowił podjąć się niezwykle ryzykownej akcji. By poznać działania Ku Klux Klanu, przeniknął w struktury formacji. Jego zapał i spryt pozwoliły mu na uniemożliwienie przeprowadzenia zamachu. Jak skończyła się ta akcja? Sprawdźcie w „Niebieskim Kocyku”.

12 oraz 13 listopada Kino Studenckie pokaże film, o którym napisano już wszystko. Wojtek Smarzowski pokazał na ekranie to, o czym od lat mówiło się w kuluarach i załatwiało pod stołem. „Kler” pobił wiele rekordów i poruszył miliony Polaków. Żadna scena w filmie nie jest zbędna. Główne role zagrali Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak i Janusz Gajos. To nie tylko historia o pedofilach i alkoholikach. To opowieść o problemach i trudnych decyzjach, które musi podejmować w życiu każdy człowiek.

Listopad w „Niebieskim Kocyku” obfituje w polskie produkcje. Kolejną z nich jest dramat „Nina” w reżyserii Olgi Chajdas. Film opowiada o małżeństwie, które nie może mieć dzieci. Para postanawia więc znaleźć surogatkę. Idealną kandydatką wydaje się Magda, młoda dziewczyna. Po pewnym czasie ją i tytułową Ninę zaczyna łączyć uczucie. Jak zakończy się ta historia? Z kim postanowi zostać Nina? Przekonajcie się, jakie wybory podejmą bohaterowie filmu. Jedno jest pewne – żaden z nich nie będzie łatwy.

Zwiastun „7 uczuć” zaskakuje, rozśmiesza i… skłania do myślenia. O czym właściwie jest ten film? Marek Koterski postanawia zabrać widzów do często idealizowanego dzieciństwa. A wszystko po to, by nauczyć nas przeżywania siedmiu podstawowych uczuć – radości, złości, smutku, strachu, samotności, wstydu i poczucia winy. Co przyniesie ta podróż w czasie? Śmietanka polskiego aktorstwa rozbawi Was, ale i skłoni do refleksji.

26 listopada widzowie będą mogli zobaczyć kolejny film oparty na faktach. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to produkcja inspirowana dziełem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Jak polscy lotnicy stali się legendą? Przekonajcie się, oglądając „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Okazuje się, że nikt nie latał tak jak Polacy. Jednak film to nie tylko obraz umiejętności i talentów polskich lotników, lecz również ich poświęcenia oraz słabości. W końcu nie byli oni tylko maszynami do bombardowania.

Ostatnim listopadowym seansem wyświetlanym w Od Nowie będzie film „53 wojny”. Pozostaniemy więc w tematyce wojennej. Głównymi bohaterami tej polskiej produkcji są Anka i Witek. On pracuje jako korespondent wojenny, ją z kolei zajmuje czekanie na powrót męża. Kobieta stara się żyć normalnie, ale czy jej się to udaje? Zobaczcie w Kinie Studenckim „Niebieski Kocyk”. Główne role w filmie zagrali Magdalena Popławska i Michał Żurawski.

Listopad w „Niebieskim Kocyku” – repertuar

5 listopada 2018 (poniedziałek), godz. 19:00 – „Żona”
6 listopada 2018 (wtorek), godz. 19:00 – „Czarne Bractwo. BlacKkKlansman”
12 listopada 2018 (poniedziałek), godz. 19:00 – „Kler”
13 listopada 2018 (wtorek), godz. 19:00 – „Kler” (drugi pokaz)
19 listopada 2018 (poniedziałek), godz. 19:00 – „Nina”
20 listopada 2018 (wtorek), godz. 19:00 – „7 uczuć”
26 listopada 2018 (poniedziałek), godz. 19:00 – „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa”
27 listopada 2018 (wtorek), godz. 19:00 – „53 wojny”

Szczegóły wszystkich seansów znajdziecie na fanpage’u kina.