Listopad zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim wydarzenie dla miłośników bluesa, czyli Toruń Blues Meeting 2018! Będzie to już 29 edycja festiwalu, podczas której wystąpią znane gwiazdy bluesowej sceny muzycznej z całego świata. 

Toruń Blues Meeting to międzynarodowy festiwal. Od 29 lat odbywa się co roku w Toruniu, dzięki czemu zyskuje miano nie tylko najstarszego festiwalu muzycznego w mieście Kopernika, ale także jednego z najstarszych festiwali bluesowych w Polsce! W festiwalu brali dotąd udział tak znani artyści bluesowi jak: Tadeusz Nalepa, Dżem, Ireneusz Dudek, Sławek Wierzcholski, Easy Rider, Kasa Chorych, Mira Kubasińska, czarnoskórzy bluesmani z USA – Keith Dunn, Carlos Johnson, John „Broadway” Tucker, Michael Roach, Mike Russell, Guitar Crusher, Eddie Turner, Earl Green oraz wykonawcy z Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Austrii, Niemiec, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Włoch, Węgier, Czech, Słowacji, Grecji, Litwy, Łotwy, Białorusi, a nawet Indonezji, Islandii, Australii i Brazylii! Co więcej, w ostatnich latach gośćmi festiwalu byli amerykańscy bluesmani: Johnny Winter – jeden z największych gitarzystów wszechczasów, Mud Morganfield, czyli Muddy Waters junior – syn nieżyjącego już Muddy’ego Watersa – jednego z najważniejszych artystów w dziejach bluesa oraz legendarny brytyjski zespół Ten Years After i amerykańskie gwiazdy bluesa: Eric Sardinas i Sugar Blue.

Kogo usłyszymy podczas Toruń Blues Meeting 2018?

Tegoroczna edycja festiwalu, która odbędzie się 16 i 17 listopada w Od Nowie, również będzie miała międzynarodowy charakter. Wystąpią bluesmani z Europy i USA, między innymi: Southern Avenue – wschodząca gwiazda amerykańskiego bluesa, Mark Olbrich Blues Eternity (Wielka Brytania), Fog Eaters (Włochy), Earl Thomas (USA), John Porter, Tortilla i Adam Wendt, Limit, Green Grass, Szulerzy, Why Ducky. Nie zabraknie również tradycyjnych nocnych jam sessions na małej scenie klubu.

Plakat reklamujący wydarzenie [fot. fanpage na Facebooku - Toruń Blues Meeting]

Plakat reklamujący wydarzenie [fot. fanpage na Facebooku – Toruń Blues Meeting]

Każdego dnia, czyli w piątek i sobotę, koncert rozpoczną się o godzinie 19.00. Informacje na temat biletów organizatorzy ogłoszą wkrótce – będą one dostępne tutaj. My z kolei serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej bluesowej imprezie, aby poczuć klimat tego nieśmiertelnego gatunku!