Toruńska policja w ostatnich dniach najwyraźniej prowadzi wzmożoną akcję przeciwko handlarzom narkotyków.

W tym tygodniu w okolicach Placu Rapackiego zatrzymano mężczyznę posiadającego amfetaminę (był poszukiwany listem gończym). Następnego dnia w barze na Jakubskim Przedmieściu policja znalazła 440 gram amfetaminy. Aresztowano mężczyznę podejrzewanego o handel i barmankę, która prawdopodobnie sprzedawała narkotyki. Po przeszukaniu mieszkania okazało się, że zatrzymany 26-latek może być nie tylko „dealerem” (znaleziono 220 gram marihuany), ale też włamywaczem – w mieszkaniu znaleziono skradzione przedmioty.

Na początku listopada policja zatrzymała na starówce mężczyznę, który miał w domu sporą ilość znowu marihuany i amfetaminy. Wcześniej, w ramach obławy w Golubiu-Dobrzyniu, przeszukano mieszkanie 24-letniego mężczyzny z Czernikowa. Z kolei pod koniec października aresztowano mieszkańca osiedla Bolesława Chrobrego. W jego domu znaleziono około 700 gramów amfetaminy.

Zatrzymania wciąż się mnożą, ale trudno będzie o powtórkę spektakularnej akcji sprzed kilku miesięcy, kiedy policja namierzyła i zlikwidowała plantację konopi w pobliżu miasta.